Guardiola: Mallorca to bardzo silny rywal

Lucas

27 marca 2010, 12:17

8 komentarzy
"Ten zespół posiada wszelkie argumenty, by poważnie skomplikować nam życie" - tak określił dzisiejszego rywala Josep Guardiola. Mecz z Mallorcą rozegrany zostanie na Ono Estadi - w prawdziwej twierdzy, gdzie drużyna kierowana przez Gregorio Manzano w 13 spotkaniach tylko raz straciła punkty. "Wyniki, jakie do tej pory zanotowali, są nieprzypadkowe. To bardzo silny zespół w każdym aspekcie i pokazują, że są drużyną prowadzoną przez wielkiego trenera" - podkreślił Guardiola.

Silni zawodnicy

Chociaż w składzie RCD Mallorca nie ma wielkich nazwisk, trener Barçy wie, że wszyscy zawodnicy ekipy z Balearów tworzą klasowy zespół - "Mają piłkarzy interesujących, dynamicznych i bardzo silnych w każdym detalu". Zaznaczył jednak, że sam z ich strony nie spodziewał się tak pozytywnych rezultatów, które zanotowali w tym sezonie. "To sprawa Manzano" - stwierdził Guardiola podkreślając, że ze wszystkich drużyn, z którymi zmierzy się Barcelona do końca rozgrywek "Mallorca będzie jednym z najtrudniejszych rywali".

Walka łeb w łeb z Madrytem

Josep Guardiola zdaje sobie sprawę z faktu, że to Real Madryt jest główną przeszkodą w walce o drugi z rzędu tytuł mistrza Hiszpanii. Trener Blaugrany podczas konferencji prasowej bronił swoich podopiecznych, mimo zarzutów o słabej formie niektórych z nich: "Po zwycięstwach istnieje pewna tendencja, która nie pozwala osiągnąć takiej formy, jak w zeszłym roku. Przypominam jednak, że jesteśmy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a w lidze zgromadziliśmy do tej pory 71 punktów i to bardzo wiele mówi o naszym zespole". Tymczasem Guardiola w związku ze zbliżającymi się rozstrzygnięciami, poprosił swoich piłkarzy, by utrzymali formę przez maksymalnie długi czas i, o ile to możliwe - aż do końca sezonu: "Jeśli ją podtrzymamy, będziemy walczyć".

Wszystko zależy od nas

Trener Barcelony podkreślił zaangażowanie swoich podopiecznych w tegoroczne rozgrywki, w przeciwieństwie do Madrytu, któremu pozostała jedynie walka na krajowym podwórku i jeden mecz w tygodniu: "My staramy się kontynuować ton z zeszłego sezonu, a oni dopiero zainwestowali we wspaniałych graczy. Gramy mecze w środku tygodnia i to normalne, że mamy od nich nieco gorsze wyniki w lidze". Guardiola nie ma wątpliwości: "Zależymy tylko od siebie, bo po tym, czego dokonaliśmy, wciąż mamy ten sam entuzjazm i wciąż walczymy z tak silną ekipą jak Real Madryt. Może się wydawać, że to oni mają wszystkie atuty w ręku, ale moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie".

Biorąc pod uwagę rywalizację w la Liga, Guardiola oznajmił: "Odnoszę wrażenie, że obronimy tytuł. Wierzę w moich piłkarzy, bo mam do tego istotne powody".

[źródło: FCBarcelona.cat]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (8)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze