Guardiola: Straciliśmy wielką szansę

Looky

1 kwietnia 2010, 04:00

40 komentarzy
Losy awansu mogły być praktycznie rozstrzygnięte, tymczasem Barça tylko zremisowała z Arsenalem i rywalizować o ćwierćfinał Ligi Mistrzów będzie do samego końca. "Straciliśmy wielką szansę, aby wykonać milowy krok w stronę awansu", powiedział po meczu Pep Guardiola. Trener Barcelony był jednak "dumny i szczęśliwy". bowiem jego zespół "zagrał swoje i uczynił wszystko, aby wykonać wielki krok w stronę awansu. To była najlepsza pierwsza połowa w naszym wykonaniu, odkąd jestem trenerem", stwierdził odważnie. "W Lidze Mistrzów trzeba być jednak skoncentrowanym przez 90 minut", podkreślił.

"Jesteśmy zadowoleni, że tu zagraliśmy i że Anglicy zobaczyli naszą grę. Skończyło się 2:2, taki jest futbol, o detalach decydują precyzja w ataku, obrona, milion innych rzeczy, dlatego takiego sytuacje się zdarzają. Pokazaliśmy światu dobry przykład naszej gry", kontynuował.

W rewanżu na Camp Nou nie zagrają Piqué i Puyol, ale Guardiola przypomniał, że w ubiegłorocznym finale z Manchesterem United linia obrony również była mocno osłabiona. "Skoro nie zagrają ci zawodnicy, wystąpią inni", skomentował. "Jestem bardzo zadowolony z postawy Ibrahimovicia. Rozegrał bardzo dobre spotkanie, bardzo nam pomógł", chwalił Szweda.

"Myślę, że ludzie będą dumni z postawy drużyny. To coś najlepszego, co mogę zapamiętać jako trener. Wolałbym inny wynik, ale ten, który osiągnęliśmy, nie jest zły. Strzeliliśmy dwie bramki na wyjeździe", zaznaczył.

"Przeczuwam, że rewanż nie będzie podobny do dzisiejszego meczu. Drugie spotkanie będzie trudniejsze. To gra z czasem, będziemy musieli poradzić sobie z wieloma rzeczami", podsumował.

[źródło: Sport/FCBarcelona.cat/goal.com]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (40)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze