Oriol Romeu przedłużył kontrakt!
Oficjalna strona klubowa poinformowała, iż jeden z najbardziej utalentowanych zawodników Barçy B, Oriol Romeu, przedłużył kontrakt z klubem do 2012 roku. Klauzula odstępnego w nowej umowie 18-latka wynosi 30 milionów euro. Do podpisania nowego kontraktu doszło dzisiejszego południa w obecności prezydenta Barcelony, Sandro Rosella.
"Spotkanie przebiegło bardzo dobrze, to wspaniałe, iż mogłem przedłużyć umowę z tak wielkim klubem, jakim jest Barca", mówił po spotkaniu Romeu.
Młody pomocnik, który obecnie leczy kontuzję, przedłużenie kontraktu negocjował z Josepem Marią Bartomeu oraz Sandro Rosellem. Obie strony szybko doszły do porozumienia, a sam piłkarz optymistycznie wypowiadał się na temat postępującej rehabilitacji.
"Czuję się bardzo dobrze, ciężko pracuję by wrócić do pełni zdrowia. Co prawda nie odczuwam już bólu, ale zdaję sobie sprawę jak groźne bywają kontuzje mięśni. Niezaleczony uraz może szybko się odnowić. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to w przyszłym tygodniu zagram kilka minut w meczu ligowym", mówi Oriol.
Oriol Romeu już w poprzednim sezonie był czołowym zawodnikiem Barçy B, z którą awansował do Segunda Division. 18-latek zagrał w 26 meczach ligowych spędzając na boisku 1969 minut. Z doskonałej strony pokazał się także w Mistrzostwach Europy do lat 19, gdzie wraz z reprezentacją Hiszpanii wywalczył srebrny medal. Świetna dyspozycja Oriola Romeu nie umknęła uwadze Pepa Guardioli, który powołał urodzonego w Tarragonie pomocnika na pierwszy mecz Superpucharu Hiszpanii przeciwko Sevilli. Młody zawodnik zagrał pełne 90 minut i pokazał się z dobrej strony.
Romeu swoją karierę w Barcelonie rozpoczął od sekcji Infantil A. Po przejściu kolejnych szczebli wiekowych w sezonie 2008/09 zadebiutował w zespole Barçy B. Mając 18 lat (19 skończy 24-ego września), Oriol Romeu rozpoczyna swój siódmy kolejny sezon w zespole Dumy Katalonii. Graczem Barçy będzie co najmniej do 2012 roku: "Spędziłem w klubie wiele lat i nadal chcę bronić jego barw. Jestem bardzo szczęśliwy i wszystko, co muszę robić, to ciężko pracować by dalej się rozwijać", powiedział Romeu,
[źródło: totalbarca.com]
"Spotkanie przebiegło bardzo dobrze, to wspaniałe, iż mogłem przedłużyć umowę z tak wielkim klubem, jakim jest Barca", mówił po spotkaniu Romeu.
Młody pomocnik, który obecnie leczy kontuzję, przedłużenie kontraktu negocjował z Josepem Marią Bartomeu oraz Sandro Rosellem. Obie strony szybko doszły do porozumienia, a sam piłkarz optymistycznie wypowiadał się na temat postępującej rehabilitacji.
"Czuję się bardzo dobrze, ciężko pracuję by wrócić do pełni zdrowia. Co prawda nie odczuwam już bólu, ale zdaję sobie sprawę jak groźne bywają kontuzje mięśni. Niezaleczony uraz może szybko się odnowić. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to w przyszłym tygodniu zagram kilka minut w meczu ligowym", mówi Oriol.
Oriol Romeu już w poprzednim sezonie był czołowym zawodnikiem Barçy B, z którą awansował do Segunda Division. 18-latek zagrał w 26 meczach ligowych spędzając na boisku 1969 minut. Z doskonałej strony pokazał się także w Mistrzostwach Europy do lat 19, gdzie wraz z reprezentacją Hiszpanii wywalczył srebrny medal. Świetna dyspozycja Oriola Romeu nie umknęła uwadze Pepa Guardioli, który powołał urodzonego w Tarragonie pomocnika na pierwszy mecz Superpucharu Hiszpanii przeciwko Sevilli. Młody zawodnik zagrał pełne 90 minut i pokazał się z dobrej strony.
Romeu swoją karierę w Barcelonie rozpoczął od sekcji Infantil A. Po przejściu kolejnych szczebli wiekowych w sezonie 2008/09 zadebiutował w zespole Barçy B. Mając 18 lat (19 skończy 24-ego września), Oriol Romeu rozpoczyna swój siódmy kolejny sezon w zespole Dumy Katalonii. Graczem Barçy będzie co najmniej do 2012 roku: "Spędziłem w klubie wiele lat i nadal chcę bronić jego barw. Jestem bardzo szczęśliwy i wszystko, co muszę robić, to ciężko pracować by dalej się rozwijać", powiedział Romeu,
[źródło: totalbarca.com]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (15)