Nadal: Dream Team był perfekcyjny

Rozwad

9 października 2010, 12:21

9 komentarzy
Miquel Angel Nadal, członek legendarnego Dream Teamu oraz obecnie drugi trener RCD Mallorca w rozmowie z Goal.com odpowiadał na różne pytania dotyczące swojej kariery jako piłkarza oraz Barcelony.

Oceniając swoją karierę piłkarza z perspektywy czasu, powiedział: "Tak. Mogłem zrobić więcej, ale nie jestem nieszczęśliwy. Czasami, kiedy o tym myślę, dochodzę do wniosku, że mogłem kilka rzeczy zrobić inaczej, lepiej. Ale co się stało, to się stało".

Ronaldo najlepszy

Zapytany o najlepszych zawodników, z którymi kiedykolwiek miał do czynienia, odpowiedział: "Ronaldo i Romario to bez wątpienia najlepsi piłkarze, z jakimi kiedykolwiek grałem. Robili z piłką to, co ja nie mogłem sobie wyobrazić w najśmielszych snach. Jeśli jednak miałbym wybrać jednego to wskazałbym Ronaldo. On był najlepszym, z którym kiedykolwiek grałem - nawet największym z tych, z których znam".

Dream Team lepszy do obecnej Barçy

Miquel Angel Nadal został również poproszony o porównanie Dream Teamu Johana Cruyffa z obecną drużyną Pepa Guardioli. "Dream Team był perfekcyjny. Byliśmy grupą bardzo ambitnych ludzi. Stworzyliśmy styl, który Barça prezentuje do dziś. To był zespół z bardzo utalentalowanymi piłkarzami. Bylismy dosknali. Obecna Barça jest bardzo blisko tego poziomu, jednak czasy i ludzie się zmiejają...", powiedział.

Relacje z Laudrupem

Obecnie Miquel Angel Nadal jest asystentem innego członka Dream Teamu, Michaela Laudrupa. Ex-Barcelonista został poproszony o scharakteryzowanie relacji jakie mają obaj byli piłkarze Barçy. "Zawsze staramy się współpracować. Myślę, że dobrze się rozumiemy. Spędzamy od wielu lat bardzo wiele godzin razem", zakończył.

[źródło: Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (9)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze