Guardiola: To był brutalny mecz

Rozwad

14 listopada 2010, 11:09

30 komentarzy
Pep Guardiola pojawił się na tradycyjnej pomeczowej konferencji prasowej. Był on bardzo zadowolony ze zwycięstwa nad Villarrealem (3:1). Mister wyznał, że "był pod wrażeniem" patrzac na grę zawodników trenera Garrido.

"To był brutalny mecz", takimi słowami Mister opisał wczorajsze spotkanie. Guardiola wyznał również, że mecz stał na "bardzo wysokim poziomie". Pep chwalił swoich zawodników, ale także docenił klasę rywala. "Wygrana z zespołem, który grał tak wysoko i agrysywnie kosztowało nas więcej niż zwykle", powiedział.

Pod wrażeniem

Pep Guardiola bardzo chwalił podopiecznych trenera Garrido. "Jest niewiele zespołów, które wywarły na mnie tak duże wrażenie, jak Villarreal", powiedział. "Gdybyśmy nie wznieśli się na wyżyny, nie wygralibyśmy. Bardzo skomplikowane jest równocześnie dobrze atakować i bronić", kontynuował. Z tych powodów i wszystkich okoliczności boiskowych, Guardiola przyznał, że "przypisuje temu zwycięstwu ogromną wartość".

Dedykacja dla Puyola

Dla Carlesa Puyola wczorajsze spotkanie było meczem numer pięćset w barwach Barçy. Pep Guardiola oraz drużyna zadedykowało to zwycięstwo właśnie swojemu kapitanowi. "Jest jednym z wzorów do naśladowania w tym klubie. Ma głód i pragnienie, co daje mu siłę aby konkurować przez tyle lat", powiedział.

Pochwały dla Abidala

Obok Carlesa Puyola w środku obrony w tym spotkaniu zagrał Eric Abidal, nominalny lewy defensor. Pep Guardiola docenił jego ogromny wkład w zwycięstwo. "Abi jest spektakularny. Gdy dowiedzieliśmy się, że zostanie nam tylko jeden nominalny środkowy obrońca, wiedzieliśmy, że jedyną i najlepszą opcją będzie Abidal", skomentował. "Zostawił na boisku połowę swojego życia, aby dobrze upilnować tak niebezpiecznych zawodników jak Nilmar i Rossi", skwitował.

Zielone światło dla Afellaya

Wczoraj Andoni Zubizarreta oraz Sandro Rosell potwierdzili negocjacje z PSV w sprawie Ibrahima Afellaya. O próbach włączenia Holendra do zespołu, Guardiola powiedział: "Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że daliśmy na to zgodę".

[źródło: FCBarcelona.cat/Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (30)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze