Zubi: Afellay ma DNA Barçy

Majik

17 listopada 2010, 09:31

36 komentarzy
Dyrektor sportowy, Andoni Zubizarreta w programie "DNA Barçy" nadawanym w Barça TV zadeklarował, że Ibrahim Afellay to piłkarz, który ma w sobie wiele cech DNA Barçy. Dodał także, że zawodnik zawsze budził zainteresowanie.

Zubi określił go jako młodego gracza, z dużym doświadczeniem i dobrą grą na skrzydłach. To motywy, które wystarczą, aby Barcelona zainteresowała się piłkarzem. Dyrektor porównał Afellaya do Iniesty. Dodał jednak, że dla niego Ibrahim to zawodnik, który może bardziej wspomóc skrzydła.

Szybka integracja

Jak podkreśla Zubi, transfer Afellaya "jest na dobrej drodze". Były bramkarz Barcelony uważa, że nowy nabytek szybko zaadaptuje się w pierwszej drużynie: "Musi nauczyć się grać z tym zespołem, gdzie zawsze była rywalizacja. Słyszeliśmy, że ma dobre nastawienie i myślę, że dobrze wie, do jakiej ekipy przybędzie i z jakimi piłkarzami będzie musiał walczyć o miejsce w pierwszym zespole". Zubi dodał, że Ibrahim nie chciał psuć relacji z obecnym klubem: "Chciał, aby etap PSV zakończył się po przyjacielsku, z pewnością latem by tak nie było. To także o nim dobrze świadczy".

Doskonała szansa

Zubi chciał podkreślić, że sytuacja ekonomiczna klubu pozwala na transfer Holendra. "To doskonała szansa", powiedział. Kontrakt Afellaya kończy się latem 2011 i wtedy mógłby odejść za darmo do jakiegokolwiek klubu. "Zawsze zwracamy uwagę na tych graczy, którzy kończą swoje kontrakty", przypomniał dyrektor. Przyznał także, że Holendra obserwowano przede wszystkim w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Zero strat dla cantery

Przybycie Afellaya nie zahamuje rozwoju zawodników Barçy B? Według Zubiego jedno z drugim ma niewiele wspólnego. "Jeśli mamy taką potrzebę, zawsze patrzymy najpierw na wychowanków. Ale jak dla mnie Afellay ma cechy, których nie prezentuje żaden z podopiecznych Luisa Enrique", stwierdził.

Szum wokół Gran Derbi

Zubi wypowiedział się także na temat daty El Clásico. "To, że zagramy w poniedziałek, da nam więcej czasu na przygotowanie. Wiemy jednak, że ten dzień nie odpowiada wielu ludziom, którzy są spoza Barcelony" i dodał: "my chcemy, aby mówiło się o piłce, o tym co się dzieje na boisku. Reszta nas nie interesuje".


[źródło: FCBarcelona.cat]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (36)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze