Pierwsza bramka Abidala dla Barçy

Kuba

6 stycznia 2011, 00:25

Brak komentarzy
Éric Abidal został autorem, jak się później okazało, zwycięskiego gola w drugim spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla z Athletikiem Bilbao na San Mamés. Bramka strzelona przez francuskiego obrońcę w siedemdziesiątej piątej minucie meczu, była pierwszą autorstwa Abidala w barwach FC Barcelona.

Stu trzydziestu - tylu występów potrzebował defensor reprezentacji Francji, od czerwca 2007 roku gracz Barçy, aby strzelić swoją pierwszą bramkę dla Dumy Katalonii.


Łącznie w historii swoich oficjalnych występów, wychowanek Lyon-la-Duchère rozegrał 332 spotkań (włącznie z dzisiejszym przeciwko Athletic), biorąc pod uwagę karierę klubową. Do momentu strzelenia bramki na San Mamés, jego kariera "obfitowała" w dwie bramki, które strzelił w barwach Lyonu w rozgrywkach Pucharu Ligi Francuskiej. Również podczas pięćdziesięciu jeden rozegranych pojedynków w barwach reprezentacji Francji, Éric nie strzelił jeszcze bramki.

Abidal poczekał ze strzeleniem swojej bramki w granatowo-bordowych barwach do jednego z bardziej odpowiednich momentów. Po 165 minutach walki (75. minuta meczu) podczas rywalizacji o awans do ćwierćfinału Pucharu Króla Barcelony z Athletikiem Bilbao był bezbramkowy remis, kiedy gola po asyście Lionela Messiego strzelił właśnie Abidal. Swoim trafieniem Francuz postawił Barcelonę w komfortowej sytuacji, bowiem Athletik w tym momencie do awansu potrzebował dwóch bramek, których Baskom ostatecznie się nie udało, choć jedną bramkę zdobył Llorente (85').

Nie pozostaje nic innego, jak pogratulować Abidalowi bramki, którą strzelił w taki istotnym momencie, kiedy ważyły się losy awansu do 1/4 finału Pucharu Króla.



[statystyki: Footballdatabase]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze