Rok 2011 pod znakiem Gran Derbi

Rozwad

3 lutego 2011, 13:45

Brak komentarzy
W 2011 roku zostanie rozegranych minimum pięć spotkań pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt. Przy odpowiednim splocie wydarzeń możliwych jest nawet siedem Gran Derbi w obecnym roku kalendarzowym.

W 2011 roku na pewno odbędą się dwa ligowe starcia Barçy z Realem Madryt. Zagwarantowany również jest pojedynek tych drużyn w finale Pucharu Króla. Praktycznie pewny jest dwumecz odwiecznych rywali w Superpucharze Hiszpanii. Możliwa jest jeszcze potyczka obu zespołów w obecnej edycji Ligi Mistrzów.


Pierwsze Gran Derbi w obecnym roku odbędą się 16 lub 17 kwietnia - będzie to ligowy pojedynek na Santiago Bernabeu. Na 20 kwietnia jest zaplanowany finał Pucharu Króla na Estadio Mestalla. Jeśli Barcelona lub Real Madryt zwyciężą w rozgrywkach ligowych (co jest pewne niemal na sto procent), to faktem staną się kolejne Gran Derbi. Tym razem dwumecz w połowie sierpnia w ramach rozgrywek o Superpuchar Hiszpanii.

Jeśli Barcelona i Real Madryt pokonają - odpowiednio - Arsenal i Lyon, to los może skojarzyć ich w dalszej fazie rozgrywek Ligi Mistrzów. W kolejnych rundach Champions League nie ma już ograniczeń krajowych podczas losowanie - każdy może zagrać z każdym. Oczywiście pewne jest również Gran Derbi w rundzie jesiennej La Liga. To daje nam pięć pewnych starć Barçy z Realem w roku 2011, a jeśli los spłata nam figla, to możliwe są kolejne dwa pojedynki. lle siwych włosów więcej będziemy mieli witając rok 2012?

[źródło: Własne]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze