Piqué nie zagra w rewanżu

IceMan

17 lutego 2011, 12:16

Brak komentarzy
Środkowy defensor FC Barcelony, Gerard Piqué nie zagra w rewanżowym spotkaniu przeciwko Arsenalowi Londyn, który odbędzie się 8 marca na Camp Nou. 24-letni defensor ujrzał trzecią żółtą kartkę w tej edycji Ligi Mistrzów, co oznacza absencję w najbliższym meczu.

Stoper Barçy ujrzał żółtą kartkę w 59 minucie, kiedy to sfaulował Ceska Fábregasa, co nie umknęło uwadze Pana Nicoli Rizzoliego, arbitra wczorajszego pojedynku.

Trzecia żółta kartka Piqué oznacza, iż Gerard nie zagra w kluczowym spotkaniu rewanżowym, co sprawia, iż Pep Guardiola będzie miał nie lada problem z zestawieniem linii defensywnej. Co prawda Mister prawdopodobnie będzie już mógł skorzystać z usług Carlesa Puyola, ale forma kapitana Barçy będzie jedną wielką niewiadomą. Alternatywą dla Puyola może być Sergio Busquets, który już niejednokrotnie był wystawiany przez Guardiolę na środku defensywy. Pewniakiem do gry w środku obrony może być Éric Abidal.

Wykluczenie Piqué z rewanżowego meczu z Arsenalem oznacza, iż w przypadku awansu drużyny do ćwierćfinału, Gerard będzie miał czyste konto. Co ciekawe w ubiegłorocznej rywalizacji pomiędzy Barceloną a Arsenalem na Camp Nou nie wystąpił Cesc Fábregas, który również pauzował za kartki.

[źródło: Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze