Fábregas wraca na Camp Nou

Kuba

8 marca 2011, 12:13

Brak komentarzy
Po raz pierwszy od momentu opuszczenia klubu w 2003 roku, Cesc Fábregas zmierzy się z Barceloną na Camp Nou.

Po raz pierwszy w meczu przeciwko Barcelonie Fábregas wystąpił w paryskim finale Ligi Mistrzów w 2006 roku (2:1). Od tego momentu Barça mierzyła się z Arsenalem trzykrotnie; dwa razy w spotkaniach na Emirates Stadium, w których zagrał wychowanek Barcelony oraz raz na Camp Nou, gdzie kataloński pomocnik nie zagrał z powodu urazu. Nie będzie to jednak pierwsza wizyta kapitana Kanonierów na Camp Nou od momentu jego opuszczenia. W wieku siedemnastu lat, 24 maja 2004 roku, wziął udział w meczu reprezentacji Katalonii, która mierzyła się z Brazylią. W drugiej połowie meczu zastąpił Andrésa Iniestę, a w spotkaniu tym wziął udział również Pep Guardiola.

Powracający do stolicy Katalonii wychowanek Barçy będzie wspierany przez rodzinę, która dzisiejszego wieczora zasiądzie na trybunach. Za wyjątkiem wujka Jordiego nie zabraknie nikogo; będzie starszy brat, dziadkowie, rodzice, a także siostra.

Oprócz rodziny na trybunach zasiądą także dwa przyjaciele Cesca, mowa tu o piłkarzach Barcelony, Carlesie Puyolu i Gerardzie Piqué. Pierwszy z nich nie zagra z powodu urazu, drugi z kolei pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

Chociaż spotkania Barcelony z Arsenalem stały się w ostatnim czasie swoistym klasykiem to tylko podczas jednego spotkania obu drużyn na boisku pojawili się razem zarówno Puyol, Piqué, jak i Fábregas. Stało się tak podczas pierwszego meczu ¼ finału Ligi Mistrzów w zeszłym sezonie. Z kolei podczas finału w Paryżu Piqué był zawodnikiem Manchesteru United, a pierwszy mecz Arsenal - Barça w obecnych rozgrywkach toczył się pod nieobecność Puyola.

[źródło: Mundo Deportivo]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze