Ronaldo: Wolę Real niż Barcelonę

Choder

24 marca 2011, 19:23

Brak komentarzy
Były zawodnik Barcelony i Realu Madryt, Luís Nazário de Lima bardziej znany jako Ronaldo przyznał, że większą sympatią darzy stołeczny klub niż Dumę Katalonii. Brazylijczyk dodał także, że wyżej ceni sobie umiejętności José Mourinho niż Pepa Guardioli.

Były mistrz świata w klubie ze stolicy Katalonii grał w sezonie 1996/97. Barwy Realu Madryt napastnik reprezentował w latach 2002-2007. Zapytany o to, w którym klubie chciałby zagrać, gdyby był o dziesięć lat młodszy, bez zastanowienia wskazał na Królewskich.

"W Madrycie miałem wspaniałą karierę. To klub, w którym strzeliłem najwięcej goli i święciłem największe triumfy", wyjaśnił Ronaldo.

"W Barcelonie byłem tylko przez rok. To był spektakularny sezon, ale odszedłem w złych okolicznościach i wybrałem Inter. Wciąż mam wiele szacunku dla Realu. Mimo to, Barcelona prezentuje wspaniały futbol i ma małego piłkarza, Lionela Messiego, który też tego dokonuje", kontynuował Brazylijczyk.

"Sandro Rosell to mój przyjaciel. Ale zawsze wybrałbym Florentino Péreza", napastnik w krótkich słowach opowiedział o swoich uczuciach względem sterników obu klubów.

Ronaldo przyznał także, że pozostaje pod wrażeniem obecnego szkoleniowca Realu, José Mourinho: "Mourinho, znałem go kiedy był asystentem w Barcelonie u boku Robsona. To wspaniała osoba".

"Nie myślałem, że pozostanie trenerem, ale to jest miła niespodzianka", zakończył.

[źródło: goal.com]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze