FCBEscola w Polsce!
W przyszłym tygodniu nastąpi uroczysta inauguracja działalności akademii piłkarskiej FC Barcelona. Będzie to pierwsza w Europie szkółka katalońskiego klubu.
Informację potwierdził dyrektor biura sportu w urzędzie miejskim Wiesław Wilczyński. Nie chciał zdradzić żadnych szczegółów. - O wszystkim powiem na czwartkowej konferencji prasowej - zapowiedział. Będzie w niej uczestniczył również Xavi Mercé, dyrektor akademii piłkarskich Barcelony. Szkółka będzie nosiła nazwę FC Barcelona Escola Varsovia.
- Od dawna zapowiadałem, że taka akademia powstanie. Spędziłem nad tym projektem mnóstwo czasu, wiele podróżowałem, rozmawiałem, żeby tego dopiąć - dodał jeszcze Wilczyński. Pierwszym pomysłem dyrektora ds. sportu było jednak zaproszenie do współpracy AC Milan. Przed rokiem podał już do mediów informację, że to właśnie włoski klub otworzy w stolicy swoją akademię.
Dalsza część artykułu na portalu Gazeta.pl
[źródło: Gazeta.pl]
Informację potwierdził dyrektor biura sportu w urzędzie miejskim Wiesław Wilczyński. Nie chciał zdradzić żadnych szczegółów. - O wszystkim powiem na czwartkowej konferencji prasowej - zapowiedział. Będzie w niej uczestniczył również Xavi Mercé, dyrektor akademii piłkarskich Barcelony. Szkółka będzie nosiła nazwę FC Barcelona Escola Varsovia.
- Od dawna zapowiadałem, że taka akademia powstanie. Spędziłem nad tym projektem mnóstwo czasu, wiele podróżowałem, rozmawiałem, żeby tego dopiąć - dodał jeszcze Wilczyński. Pierwszym pomysłem dyrektora ds. sportu było jednak zaproszenie do współpracy AC Milan. Przed rokiem podał już do mediów informację, że to właśnie włoski klub otworzy w stolicy swoją akademię.
Dalsza część artykułu na portalu Gazeta.pl
[źródło: Gazeta.pl]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (83)