FCBEscola w Polsce!

robertinho

3 września 2011, 15:34

83 komentarze
W przyszłym tygodniu nastąpi uroczysta inauguracja działalności akademii piłkarskiej FC Barcelona. Będzie to pierwsza w Europie szkółka katalońskiego klubu.

Informację potwierdził dyrektor biura sportu w urzędzie miejskim Wiesław Wilczyński. Nie chciał zdradzić żadnych szczegółów. - O wszystkim powiem na czwartkowej konferencji prasowej - zapowiedział. Będzie w niej uczestniczył również Xavi Mercé, dyrektor akademii piłkarskich Barcelony. Szkółka będzie nosiła nazwę FC Barcelona Escola Varsovia.

- Od dawna zapowiadałem, że taka akademia powstanie. Spędziłem nad tym projektem mnóstwo czasu, wiele podróżowałem, rozmawiałem, żeby tego dopiąć - dodał jeszcze Wilczyński. Pierwszym pomysłem dyrektora ds. sportu było jednak zaproszenie do współpracy AC Milan. Przed rokiem podał już do mediów informację, że to właśnie włoski klub otworzy w stolicy swoją akademię.

Dalsza część artykułu na portalu Gazeta.pl

[źródło: Gazeta.pl]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (83)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze