Benitez: Barça jest o krok przed Realem
Rafael Benitez podczas oficjalnej prezentacji swojej strony internetowej mówił o bieżących sprawach europejskiego futbolu. Według Hiszpana największe szanse na triumf w prestiżowej Champions League mają zespoły FC Barcelony i Realu Madryt. Jednak to Katalończycy są faworytem byłego szkoleniowca Liverpoolu.
"Barcelona i Real Madryt są najpoważniejszymi kandydatami do wygrania Ligi Mistrzów. Obecnie to jednak Barça jest o krok przed zespołem z Madrytu", mówi Benitez.
"Trzeba zobaczyć, jak oba zespoły będą się spisywały w obecnym sezonie. Barcelona jeszcze bardziej się wzmocniła, zwłaszcza w ataku. Transfery Ceska Fábregasa i Alexisa Sancheza mogą być kluczowe", uważa. "Real również jest lepszy, jeszcze bardziej wzmocnił konkurencję", dodał.
Zapytany o sytuację hiszpańskiej drużyny narodowej, która dzięki wczorajszej wygranej z Liechtensteinem zakwalifikowała się do finałów EURO 2012, odpowiedział, iż: "Vicente del Bosque i jego zespół wykonują świetną robotę. Można śmiało powiedzieć, że La Furia Roja są jednym z faworytów do zdobycia kolejnego Mistrzostwa Europy. Mają przewagę nad innymi zespołami, nawet w przypadku nieobecności niektórych piłkarzy pozostają wierni swojej taktyce i filozofii."
[źródło: Marca]
"Barcelona i Real Madryt są najpoważniejszymi kandydatami do wygrania Ligi Mistrzów. Obecnie to jednak Barça jest o krok przed zespołem z Madrytu", mówi Benitez.
"Trzeba zobaczyć, jak oba zespoły będą się spisywały w obecnym sezonie. Barcelona jeszcze bardziej się wzmocniła, zwłaszcza w ataku. Transfery Ceska Fábregasa i Alexisa Sancheza mogą być kluczowe", uważa. "Real również jest lepszy, jeszcze bardziej wzmocnił konkurencję", dodał.
Zapytany o sytuację hiszpańskiej drużyny narodowej, która dzięki wczorajszej wygranej z Liechtensteinem zakwalifikowała się do finałów EURO 2012, odpowiedział, iż: "Vicente del Bosque i jego zespół wykonują świetną robotę. Można śmiało powiedzieć, że La Furia Roja są jednym z faworytów do zdobycia kolejnego Mistrzostwa Europy. Mają przewagę nad innymi zespołami, nawet w przypadku nieobecności niektórych piłkarzy pozostają wierni swojej taktyce i filozofii."
[źródło: Marca]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (14)