Gerard o Rijkaardzie i ...
Udzielając ekskluzywnego wywiadu dla fcbarcelona.com, kataloński pomocnik, Gerard Lopez nie mógł nachwalić się swojego nowego trenera.
Wydaje się, że Rijkaard odegrał znaczącą rolę w Twoim powrocie do formy.
Niewątpliwie tak, pomógł mi poczuć się znowu jak piłkarz i przez to przydaję się drużynie. Poklepał mnie mocno po plecach, i chciałbym myśleć, że udowodniłem mu na boisku, iż nie pomylił się co do mojej osoby. Jestem mu bardzo wdzięczny, i nie mam niczego oprócz dobrych słów, jakie mogę powiedzieć na jego temat. Jestem mile zaskoczony tym, jak potoczyły się sprawy, a trener wie, że potrafię grać jeszcze lepiej.
Więc zobaczymy 'starego Gerrard' ?
Nie chcę, porównywać się z tym co było 3 lata temu, myślę jedynie o tym, że obecnie powróciłem do dobrej formy. 'Mister' zaraził mnie futbolem na nowo, dzięki czemu uwierzyłem w siebie jeszcze bardziej. Zawsze jest lepiej, gdy trenerem jest ktoś kto grał w piłkę i teraz, na prawdę chcę korzystać z obecnej sytuacji, ponieważ w końcu się odnalazłem.
Czy Barca zaczyna się odradzać w La Liga ?
Cóż, dwa ostatnie zwycięstwa, oczywiście pomogły nam w przesunięciu się na wyższą pozycję w lidze. Był to zastrzyk siły i wiary w siebie, jednak musimy być realistami i myśleć o każdym meczu z osobna.
Widzicie się w czołówce ?
Valencia i Deportivo grają systemami, które dopracowali do perfekcji podczas kilku ostatnich sezonów, grając w minimalnie zmienianym składzie. Jesteśmy w stanie uczynić podobnie. Mamy siedmiu nowych zawodników i potrzebujemy jedynie czasu na zgranie się. Po ostatnich spotkaniach widać, że gramy lepiej, tak jak wymaga od nas Rijkaard. Sądzę, że mamy szansę stać się naprawdę dobra drużyną.
Liga zwariowała na dzień dzisiejszy, nieprawdaż ?
Tak, to prawda. Mallorca pokonała Deportivo, a oprócz tego na innych stadionach padły nieco zaskakujące rezultaty. To dowodzi tego, że w Primera Division nie ma 'chłopców do bicia'.
Jak daleko Barca może zajść ?
Jako fan i zawodnik Barcy, zawsze mam nadzieję, iż Barca wygra wszystko. Jeśli nie wygramy ligi, to na pocieszenie zostanie nam udział w Lidze Mistrzów, jednak zawsze mierzymy o wiele wyżej.
W końcu, prezydent Joan Laporta, podziękował
publicznie za Twoją postawę, jak to odczuwasz ?
Świetnie, w szczególności, że mówił to sam prezydent klubu. Czuje się wyjątkowo związany z nowym projektem dla klubu i całkowicie identyfikuję się z ideami nowego zarządu oraz jego sposobem pracy. Jestem gotowy pomóc klubowi w kwestii mojego kontraktu i wydaję mi się, iż obecny zarząd jest zadowolony z mojego pobytu w klubie i gry dla niego.
[źródło: fcbarcelona.com]
Wydaje się, że Rijkaard odegrał znaczącą rolę w Twoim powrocie do formy.
Niewątpliwie tak, pomógł mi poczuć się znowu jak piłkarz i przez to przydaję się drużynie. Poklepał mnie mocno po plecach, i chciałbym myśleć, że udowodniłem mu na boisku, iż nie pomylił się co do mojej osoby. Jestem mu bardzo wdzięczny, i nie mam niczego oprócz dobrych słów, jakie mogę powiedzieć na jego temat. Jestem mile zaskoczony tym, jak potoczyły się sprawy, a trener wie, że potrafię grać jeszcze lepiej.
Więc zobaczymy 'starego Gerrard' ?
Nie chcę, porównywać się z tym co było 3 lata temu, myślę jedynie o tym, że obecnie powróciłem do dobrej formy. 'Mister' zaraził mnie futbolem na nowo, dzięki czemu uwierzyłem w siebie jeszcze bardziej. Zawsze jest lepiej, gdy trenerem jest ktoś kto grał w piłkę i teraz, na prawdę chcę korzystać z obecnej sytuacji, ponieważ w końcu się odnalazłem.
Czy Barca zaczyna się odradzać w La Liga ?
Cóż, dwa ostatnie zwycięstwa, oczywiście pomogły nam w przesunięciu się na wyższą pozycję w lidze. Był to zastrzyk siły i wiary w siebie, jednak musimy być realistami i myśleć o każdym meczu z osobna.
Widzicie się w czołówce ?
Valencia i Deportivo grają systemami, które dopracowali do perfekcji podczas kilku ostatnich sezonów, grając w minimalnie zmienianym składzie. Jesteśmy w stanie uczynić podobnie. Mamy siedmiu nowych zawodników i potrzebujemy jedynie czasu na zgranie się. Po ostatnich spotkaniach widać, że gramy lepiej, tak jak wymaga od nas Rijkaard. Sądzę, że mamy szansę stać się naprawdę dobra drużyną.
Liga zwariowała na dzień dzisiejszy, nieprawdaż ?
Tak, to prawda. Mallorca pokonała Deportivo, a oprócz tego na innych stadionach padły nieco zaskakujące rezultaty. To dowodzi tego, że w Primera Division nie ma 'chłopców do bicia'.
Jak daleko Barca może zajść ?
Jako fan i zawodnik Barcy, zawsze mam nadzieję, iż Barca wygra wszystko. Jeśli nie wygramy ligi, to na pocieszenie zostanie nam udział w Lidze Mistrzów, jednak zawsze mierzymy o wiele wyżej.
W końcu, prezydent Joan Laporta, podziękował
publicznie za Twoją postawę, jak to odczuwasz ?
Świetnie, w szczególności, że mówił to sam prezydent klubu. Czuje się wyjątkowo związany z nowym projektem dla klubu i całkowicie identyfikuję się z ideami nowego zarządu oraz jego sposobem pracy. Jestem gotowy pomóc klubowi w kwestii mojego kontraktu i wydaję mi się, iż obecny zarząd jest zadowolony z mojego pobytu w klubie i gry dla niego.
[źródło: fcbarcelona.com]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (0)