Guardiola: Granada będzie dla nas dobrym testem

Robertinho

24 października 2011, 17:05

FCBarcelona.cat

17 komentarzy

Szkoleniowiec Barcelony jest świadomy, że jego zawodnicy „włożyli dużo wysiłku w mecze w bardzo krótkim czasie” oraz, że wtorkowy mecz z Granadą „będzie dobrym testem dla nas”.

Zaledwie trzy dni po spotkaniu z Sevillą Barcelona rozegra kolejny ligowy mecz. We wtorkowy wieczór zmierzy się z beniaminkiem ligi – Granadą, na stadionie Nuevo Los Cármenes. Oba zespoły nie grały ze sobą w lidze od 35 lat i jak na razie zespół z Andaluzji stara się uciec z ostatniej trójki tabeli. Mimo tego, Pep Guardiola powiedział, że jest to zespół „odważny, nie bojący się podjąć ryzyka i bardzo dynamiczny – nie zasłużyli na tak słabe wyniki”.

Zupełnie inne spotkanie

„Uważam, że to będzie inne spotkanie od tego, jakim była ostatnia potyczka z Sevillą. To będzie dobry test dla nas. W bardzo krótkim okresie czasu włożyliśmy dużo wysiłku w mecze i zobaczymy jak zareagujemy”. Guardiola nie ma jednak żadnych zastrzeżeń do zaangażowania piłkarzy: „jeżeli po każdym remisie i porażce będziemy reagować tak jak teraz, to nie będzie problemu. Wciąż jest 90 punktów do zdobycia”.

Messi i Villa

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Pep wspomniał kilku konkretnych zawodników, w tym Leo Messiego i Davida Villę. Guardiola przyznał, że tuż po niewykorzystanej jedenastce przez Messiego „kibice zareagowali fantastycznie. Z Leo wszystko w porządku i wraca do sił. Nie ma czasu na radowanie się z dobrych rzeczy i przygnębianie z powodu złych – to wszystko jest częścią futbolu”.

„Dzięki Villi jesteśmy w stanie grać tak dobrze w piłkę – musiał dostosować się do zespołu, trenerów i podchodził do tego z dużą pokorą. Inni mogliby nie dokonać tego co on osiągnął”, komplementował asturyjskiego napastnika trener Barcelony.

Levante na czele

Największą niespodzianką ligi jak na razie jest świetna postawa Levante, które po potknięciu Barcelony wskoczyło na fotel lidera i ma punkt przewagi nad Realem Madryt. Guardiola jest pełen uznania dla rywali, którzy „wykonali kawał dobrej pracy i dlatego są na samym szczycie. Dobrze im szło w ostatnim sezonie i ich obrona jest kluczem do sukcesu. To niesamowite”.

Puyol zagra dopiero z Mallorcą

Na sam koniec poruszono kwestię absencji Puyola, który nie mógł wystąpić w spotkaniu z Sevillą z powodu bólu w okolicach miednicy. Guardiola nie jest jednak zmartwiony tą sytuacją i wyjaśnił, że „nie jest to nic poważnego. Powinien już trenować normalnie od środy i móc zagrać w weekend z Mallorcą. To normalne, że ma delikatne problemy po tak długiej przerwie po kontuzji” – zakończył.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (17)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze