Dani Benítez: Jestem fanem Barçy

IceMan

25 października 2011, 11:15

Sport

10 komentarzy

Dzisiejszy pojedynek przeciwko FC Barcelonie będzie bardzo ważnym sprawdzianem dla Granady, która po 35 latach na Estadio Nuevo Los Carmenes ponownie zmierzy się z Dumą Katalonii. Jednym z graczy, którzy marzy o sprawieniu sensacji i pokonaniu Mistrza jest Dani Benitez, jedna z gwiazd miejscowego zespołu.

Andaluzyjski napastnik wziął udział w czacie Yahoo! Europosort, gdzie przyznał, iż nie może się doczekać starcia z drużyną prowadzoną przez Pepa Guardiolę, który o Granadzie wypowiadał się w samych superlatywach.

„Słowa takiego trenera jak Guardiola mnie motywują. Jestem fanem Barçy i nie ukrywam, że już jako dziecko uwielbiałem patrzeć na grę tego klubu. Teraz jestem jeszcze bardziej zachwycony tym klubem, ale dziś chcę wygranej mojego zespołu, to oczywiste.”

Benitez, podobnie jak Leo Messi w Barcelonie, jest egzekutorem rzutów karnych. Według napastnika Granady, Leo po źle wykonanej jedenastce w ostatnim meczu z Sevillą, kolejnym razem ponownie powinien strzelać karnego i zmienić swoją taktykę.

„Gdybym był na jego miejscu, kolejnego karnego strzeliłbym mocno, w środek bramki, tak radzi wielu trenerów. Oczywiście ważna jest również analiza egzekwowania karnych przez dany zespół i interwencji bramkarza, trzeba brać to pod uwagę.”

„Jeśli w meczu z nami arbiter podyktuje karnego dla Barçy, to nie ma żadnego znaczenia czy będzie strzelał Messi, Villa czy ktokolwiek inny. Roberto obroni jedenastkę”, twierdzi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (10)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze