Wczorajsze spotkanie w Grenadzie okazało się ciężką przeprawą dla podopiecznych Pepa Guardioli. Barcelona wygrała 1:0 z Granadą po pięknym golu Xaviego Hernándeza z rzutu wolnego.
Gol zdobyty przez Xaviego był ważny nie tylko z punktu widzenia zwycięstwa i kolejnych trzech punktów dopisanych do ogólnego dorobku w sezonie. Po pierwsze, mecz z Granadą był 392 występem w lidze w koszulce Barcelony w historii co jest tym samym pobiciem rekordu wszechczasów klubu, który należał do tej pory do Migueliego. Ponadto, zdobyty gol potwierdza świetną formę generała, który zalicza najlepszy start sezonu w karierze. Sam piłkarz cieszy się bardziej ze zwycięstwa całej drużyny, niż własnych rekordów. „Zdobyłem gola dzisiaj i to dało nam trzy punkty. Jestem szczęśliwy, bo po remisie na własnym boisku musieliśmy wygrać”.
Spotkanie w Grenadzie nie było jednak łatwe i Barcelona musiała się mocno namęczyć bo dowieźć jednobramkowe prowadzenie w meczu. „To był bardzo trudny mecz, rywale są tuż tuż”, mówił Xavi, aczkolwiek uważa, że mecz można było rozstrzygnąć szybciej. „Mieliśmy swoje szanse i mogliśmy podwyższyć w drugiej połowie”.
Poniżej znajdują się wypowiedzi kilku innych zawodników po spotkaniu:
Maxwell:
„Mieliśmy swoje okazje i myślę, że gdybyśmy zdobyli jeszcze jedną bramkę, mecz byłby spokojniejszy dla nas”.
„Kosztowało nas to więcej wysiłku niż przewidywaliśmy. Aczkolwiek graliśmy nieźle i stwarzaliśmy sobie szanse”.
„Gol Xaviego był niesamowity. Wnosi dużą jakość do zespołu”.
Isaac Cuenca:
„Jestem bardzo zadowolony, bo zagrałem całe spotkanie w wyjściowym składzie”.
„Grało mi się dobrze i taki mecz dał mi dużo pewności siebie”.
Mascherano:
„Stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji i zasłużenie zdobyliśmy trzy punkty”.
W odniesieniu do Messiego – „Każdy ma swoje serie i niedługo znów zacznie strzelać. Dzisiaj miał swoje okazje, ale brakło szczęścia. Najważniejsze, że zespół odniósł zwycięstwo”.
Komentarze (10)