Barcelona wywiozła remis z nieprzyjaznego jak zawsze San Mamés. Jeden punkt zapewnił gościom Leo Messi, pakując piłkę do siatki rywala w ostatnich minutach spotkania. "To był trudny mecz", powiedział po końcowym gwizdku meczu z Athletic Bilbao Cesc Fàbregas.
Wczorajsze spotkanie było dla podopiecznych Pepa Guardioli niezwykle wymagające. Potwierdzają to słowa strzelca pierwszej bramki dla Dumy Katalonii. "To był trudny mecz. Włożyliśmy w niego wiele wysiłku i starań. Kibice spisali się fantastycznie. Bardzo się cieszę ze zdobytego gola. Najważniejsze jest to, aby pomagać drużynie. Teraz jednak koncentrujemy się na spotkaniu pucharowym z Hospitalet", stwierdził Cesc.
Fàbregas nie pominął również kwestii aury, utrudniającej wczoraj grę obu zespołom. "Lało jak z cebra, boisko było bardzo mokre. Dwa ostatnie gole padły przecież po fatalnych błędach w obronie", dodał były kapitan Arsenalu Londyn, który znalazł ponadto słowa uznania dla drużyny Basków i jej szkoleniowca. "Marcelo Bielsa to świetny trener. Wiemy, że Athletic czeka wspaniały sezon."
Poniżej znajdują się pomeczowe komentarze innych piłkarzy ekipy ze stolicy Katalonii.
Víctor Valdés: "Remis na San Mamés to kolejny cenny punkt. Szkoda tylko, że nie przejęliśmy kontroli nad tym meczem."
Dani Alves: "Jestem dumny z moich kolegów bardziej niż kiedykolwiek! Wszyscy wykonaliśmy świetną pracę."
Thiago Alcántara: "Pomimo remisu, to był wspaniały mecz. Atmosfera na San Mamés była niesamowita. Jesteśmy dumni z naszej gry."
Andrés Iniesta: "To był świetny mecz, mimo że nie wygraliśmy. San Mamés to bardzo trudny obiekt."
Carles Puyol: "Nie udało się nam wygrać niezwykle pasjonującego dla widzów meczu. Teraz będziemy kontynuować swoją pracę."
Przygotowania do Pucharu Króla
Dzisiaj o godzinie 11.00 piłkarze Barcelony rozpoczną zajęcia przygotowujące do spotkania Copa del Rey z Hospitalet, które odbędzie się w najbliższą środę. Po sesji na konferencji prasowej pojawi się Xavi.
Komentarze (17)