Eksodus na czas Pucharu Króla

Kate

7 listopada 2011, 14:37

Sport

53 komentarze

W tym tygodniu po raz kolejny piłkarze Barçy wyjadą na zgrupowania swoich reprezentacji. Na czas pierwszego spotkania w 1/16 Pucharu Króla, Pep Guardiola będzie mógł liczyć tylko na jedenastu zawodników z pierwszej drużyny, w tym dwóch bramkarzy. Sytuację dodatkowo komplikują powołania zawodników Barçy B na mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy U-21.

Hiszpańska Federacja Piłkarska zdecydowała się przyspieszyć o miesiąc datę pierwszego spotkania w Pucharze Króla między Barçą i L’Hospitalet, ponieważ w grudniu drużyna Azulgrany będzie brała udział w Klubowych Mistrzostwach Świata. Guardiola miał w zwyczaju dawać odpoczynek zawodnikom pierwszego składu na pierwsze mecze o Puchar Króla. Jednak w obecnej sytuacji nie może on liczyć na zawodników powołanych przez Luisa Milla na mecze kwalifikacyjne reprezentacji U-21 przeciwko Estonii (10 listopada) oraz Szwajcarii (14 listopada). Chodzi tu o zawodników obrony takich jak: Martín Montoya, Marc Bartra, Marc Muniesa, Carles Planas, środkowego Thiago Alcántara i napastnika Isaaca Cuencę.

Na stadionie Feixa Llarga w Hospitalet de Llobregat nie zobaczymy także Messiego i Mascherano. W tym czasie dołączą oni do swojej reprezentacji, żeby zmierzyć się z Boliwią (11 listopada) i z Kolumbią (15 listopada).

Nieobecny będzie również Alexis Sanchez, który ledwo co powrócił po kontuzji i jest powołany na mecze Chile z Urugwajem (11 listopada) i Paragwajem (14 listopada).

To samo dotyczy Brazylijczyków: Daniego Alvesa i Adriano Correii. Obydwaj dołączą do reprezentacji na mecze przeciwko Gabonowi (10 listopada) oraz Egiptowi (14 listopada).

Według strony maxifoot.fr Francuska Federacja Piłkarska ma pozwolić Ericowi Abidalowi dołączyć z opóźnieniem na zgrupowanie reprezentacji, tak aby mógłby być on do dyspozycji Guardioli na mecz z L’Hospitalet. Podobno klub negocjuje także opóźnienie wyjazdu Seydou Keity, którego malijska drużyna narodowa będzie grała z Burkiną Faso (11 listopada).

Z kolei trener Vicente Del Bosque na mecze towarzyskie Hiszpanii z Anglią i Kostaryką powołał ośmiu zawodników z pierwszej drużyny Barçy. Hiszpańska Federacja Piłkarska pozwoli im jednak na grę w środowym meczu w drużynie Azulgrany.

Pep Guardiola będzie mógł więc liczyć na: Valdésa, Pinto, Puyola, Piqué, Fontàsa, Maxwella, Cesca, Xaviego, Iniestę, Busquetsa i Villę. Pedro i Afellay pozostają kontuzjowani. Aby skompletować drużynę, Guardiola będzie musiał powołać do składu co najmniej siedmiu zawodników z Barçy B. Z L’Hospitalet zostało bowiem ustalone, że wystarczy powołać osiemnastu zawodników.

Z ostatniej chwili: Potwierdzono, iż Eric Abidal oraz Seydou Keita dostali zgodę, by dołączyć na zgrupowanie swoich reprezentacji później, dlatego obaj gracze będą mogli zagrać w środę przeciwko L'Hospitalet.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (53)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze