Hleb trenuje w Augsburgu

Rozwad

10 stycznia 2012, 22:04

Sport

19 komentarzy

Zła passa Aleksandra Hleba trwa. Białorusin w kolejnym klubie nie potrafił przekonać do siebie trenera. Po zakończeniu wypożyczenia w Wolfsburgu, niemiecki klub nie wyraził chęci kontynuowania współpracy. Obecnie Hleb skorzystał z gościnności innego niemieckiego klubu, FC Augbsurg, który umożliwił mu trenowanie z drużyną.

FC Augbsurg w ubiegłym roku wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech, jednak nie radzi sobie tam najlepiej zajmując przedostatnią, siedemnastą pozycję w ligowej tabeli. To właśnie wspomniany bawaryjski beniaminek wyciągnął pomocną dłoń w stronę piłkarza FC Barcelony zapraszając go na wspólne treningi z pierwszym zespołem. Jednak zgodnie z wypowiedziami obu stron mało prawdopodobne jest to, że Hleb zakończy obecny sezon w barwach Augsburga.

Białorusin nie liczy się dla trenera FC Barcelony, Pepa Guardioli, dlatego musi korzystać z tego typu zaproszeń, aby pozostać aktywnym sportowcem. Obecnie spokojnie przepracowuje okres zimowy i czeka na oferty. "Jestem bardzo wdzięczny Augsburgowi za umożliwienie mi pracowania z ich drużyną. Te treningi bardzo mi pomagają. Jednak chcę, żeby moja przyszłość szybko nabrała kształtu", powiedział Hleb dla Sky Sports News.

Chociaż Augsburg penetruje rynek transferowy w poszukiwaniu klasowego pomocnika, trener Jos Luhukay pozostaje realistą. "Alex ma ważny kontrakt z Barceloną i ma inne ambicję, niż gra dla Augsburga", powiedział.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (19)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze