Cesc: Athletic to świetna drużyna

Makaj, Adek

9 lutego 2012, 11:42

Mundo Deportivo / FCBarcelona.cat

24 komentarze

Pomocnik FC Barcelony w pomeczowym wywiadzie wyraził radość z awansu do finału, podkreślając jednocześnie wielką klasę Athletiku Bilbao.

Cesc Fábregas przyznał, że droga do finału „była długa i ciężka”, a mecz o Puchar Króla będzie „pięknym” wydarzeniem, ponieważ Barcelona zagra przeciwko „świetnemu rywalowi we wszystkich aspektach gry”.

„Athletic to fantastyczna w każdym elemencie futbolu. Teraz jednak musimy skupić się na lidze oraz Lidze Mistrzów. Czeka nas dużo pracy” – powiedział Cesc w wywiadzie dla stacji Canal Plus. Wobec niepewnej sytuacji z miejscem finału, urodzony w Arenys de Mar piłkarz przyznał, że nie jest to powód do zmartwień. „Gdziekolwiek przyjdzie nam grać, postaramy się wygrać. Athletic ma jednak bardzo dobrych graczy i finał będzie wspaniały” – przyznał.

Dla pomocnika Barçy droga do finału była „długa i ciężka. To pierwszy nasz finał w tym roku i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni”. Wysiłek FC Barcelony był tym większy, że musiała walczyć nie tylko z przeciwnikami, ale również z plagą kontuzji w drużynie. „Wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Musieliśmy grać trochę więcej, ponieważ nie było zbyt wielu możliwości manewrów. Dziś wrócił Andrés, niebawem dostępny będzie Pedro, a powolutku, krok po kroku, wrócą wszyscy kontuzjowani gracze” – dodał Cesc.

"To jedno z najlepszych spotkań jakie rozegrałem odkąd przybyłem do Barcelony. Potraktowaliśmy to spotkanie serio i udowodniliśmy to na boisku. To była piękna noc", powiedział Hiszpański pomocnik. Na koniec powiedział jeszcze o atmosferze panującej w szatni: "Jesteśmy szczęśliwi, bardzo szczęśliwi. Założeniem było dotrzeć do tego finału i udało się. Cieszę się tą chwilą", zakończył.

Poniżej znajdują się wypowiedzi innych piłkarzy:

Isaac Cuenca

"Tak naprawdę nie jesteśmy jeszcze świadomi, że zagramy w finale Pucharu Króla, ale radość w szatni była widoczna",

"Zawsze cieszę się z dotarcia do finału, tym bardziej jeżeli dochodzę do tego finału z Barçą, to był wyjątkowy mecz".

Alexis

"Wszyscy wiemy, że Valencia to świetny zespół, bardzo utrudniali nam grę. Mieliśmy pełną kontrolę nad spotkaniem i strzeliliśmy w końcu swojego drugiego gola",

"Zawsze chcę grać, nigdy nie jestem usatysfakcjonowany z tego co robię, zawsze chcę wygrywać",

"Guardiola i Bielsa są bardzo podobni pod względem swojej pracy. Nasz przeciwnik w finale Copa del Rey jest dobrym zespołem i zobaczymy co się wydarzy".

Pinto

"Musimy cieszyć się z dotarcia do finału, ale jesteśmy również świadomi, że przed nami jeszcze długa droga, szczególnie w lidze, gdzie mamy jeszcze bardzo dużo spotkań do rozegrania",

"Zdołało mi się zachować czyste konto i to dało mi dużo spokoju. Dołożyłem swoją małą cegiełkę do zwycięstwa".

Sesja treningowa w czwartek

Pierwszy zespół dzisiaj o godzinie 12 powróci do treningów w Ciutat Esportiva. Natomiast po zajęciach na konferencji pojawi się Gerard Piqué.

Więcej zdjęć z półfinałowego spotkania z Valencią - TUTAJ!

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (24)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze