Pomocnik FC Barcelony w pomeczowym wywiadzie wyraził radość z awansu do finału, podkreślając jednocześnie wielką klasę Athletiku Bilbao.
Cesc Fábregas przyznał, że droga do finału „była długa i ciężka”, a mecz o Puchar Króla będzie „pięknym” wydarzeniem, ponieważ Barcelona zagra przeciwko „świetnemu rywalowi we wszystkich aspektach gry”.
„Athletic to fantastyczna w każdym elemencie futbolu. Teraz jednak musimy skupić się na lidze oraz Lidze Mistrzów. Czeka nas dużo pracy” – powiedział Cesc w wywiadzie dla stacji Canal Plus. Wobec niepewnej sytuacji z miejscem finału, urodzony w Arenys de Mar piłkarz przyznał, że nie jest to powód do zmartwień. „Gdziekolwiek przyjdzie nam grać, postaramy się wygrać. Athletic ma jednak bardzo dobrych graczy i finał będzie wspaniały” – przyznał.
Dla pomocnika Barçy droga do finału była „długa i ciężka. To pierwszy nasz finał w tym roku i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni”. Wysiłek FC Barcelony był tym większy, że musiała walczyć nie tylko z przeciwnikami, ale również z plagą kontuzji w drużynie. „Wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Musieliśmy grać trochę więcej, ponieważ nie było zbyt wielu możliwości manewrów. Dziś wrócił Andrés, niebawem dostępny będzie Pedro, a powolutku, krok po kroku, wrócą wszyscy kontuzjowani gracze” – dodał Cesc.
"To jedno z najlepszych spotkań jakie rozegrałem odkąd przybyłem do Barcelony. Potraktowaliśmy to spotkanie serio i udowodniliśmy to na boisku. To była piękna noc", powiedział Hiszpański pomocnik. Na koniec powiedział jeszcze o atmosferze panującej w szatni: "Jesteśmy szczęśliwi, bardzo szczęśliwi. Założeniem było dotrzeć do tego finału i udało się. Cieszę się tą chwilą", zakończył.
Poniżej znajdują się wypowiedzi innych piłkarzy:
Isaac Cuenca
"Tak naprawdę nie jesteśmy jeszcze świadomi, że zagramy w finale Pucharu Króla, ale radość w szatni była widoczna",
"Zawsze cieszę się z dotarcia do finału, tym bardziej jeżeli dochodzę do tego finału z Barçą, to był wyjątkowy mecz".
Alexis
"Wszyscy wiemy, że Valencia to świetny zespół, bardzo utrudniali nam grę. Mieliśmy pełną kontrolę nad spotkaniem i strzeliliśmy w końcu swojego drugiego gola",
"Zawsze chcę grać, nigdy nie jestem usatysfakcjonowany z tego co robię, zawsze chcę wygrywać",
"Guardiola i Bielsa są bardzo podobni pod względem swojej pracy. Nasz przeciwnik w finale Copa del Rey jest dobrym zespołem i zobaczymy co się wydarzy".
Pinto
"Musimy cieszyć się z dotarcia do finału, ale jesteśmy również świadomi, że przed nami jeszcze długa droga, szczególnie w lidze, gdzie mamy jeszcze bardzo dużo spotkań do rozegrania",
"Zdołało mi się zachować czyste konto i to dało mi dużo spokoju. Dołożyłem swoją małą cegiełkę do zwycięstwa".
Sesja treningowa w czwartek
Pierwszy zespół dzisiaj o godzinie 12 powróci do treningów w Ciutat Esportiva. Natomiast po zajęciach na konferencji pojawi się Gerard Piqué.
Więcej zdjęć z półfinałowego spotkania z Valencią - TUTAJ!
Komentarze (24)