Po wygranym spotkaniu z Athletic Bilbao, Pep Guardiola chciał przede wszystkim pochwalić rywala, a zwłaszcza trenera Marcelo Bielsę. Szkoleniowiec Barçy mówił też o zbliżającym się pojedynku z Milanem i ligowej rywalizacji z Realem Madryt.
- Pierwszą rzeczą, którą chcę podkreślić, jest lekcja jaką dali nam zawodnicy Athletiku, zwłaszcza że czuli w nogach rywalizację z Schalke w Lidze Europy, po której mieli niespełna 48 godzin, aby przygotować się do dzisiejszego spotkania. Rywal zagrał z wielką intensywnością, na szczęście dziś zaprezentowaliśmy się w obronie tak, jak nieczęsto miało to miejsce w ostatnim czasie. Athletic w Europie pokonuje kolejnych przeciwników, nie wiem czy da się grać z większą intensywnością niż oni. Grają bardzo odważnie. To było jedno z najtrudniejszych spotkań, jakie przyszło nam rozegrać w Lidze. W Copa del Rey szykuje się piękny finał - powiedział Guardiola na konferencji prasowej.
Regeneracja przed Milanem
- Teraz wyzwaniem jest odzyskanie sił po dzisiejszym wysiłku, bowiem Athletic wyczerpał nas do granic możliwości. Nasi zawodnicy są bardzo zmęczeni. Mecze przeciwko Athletikowi i Milanowi nie będą miały ze sobą nic wspólnego. Bilbao zawsze przyjeżdża tu, aby grać do przodu. Kolejne spotkanie będzie zupełnie inne, wyobrażam sobie je zupełnie inaczej. Nastawienie obu tych drużyn to jak dzień i noc - tłumaczył.
Cesc z bólem pleców, Piqué i Mascherano w formie
- Fàbregas przez cały dzień nie czuł się dobrze. Odczuwał ból w okolicy krzyża, dlatego nie chcieliśmy go forsować przed meczem z Milanem - wyjaśnił dlaczego były kapitan Arsenalu nie usiadł nawet na ławce rezerwowych.
- Bardzo brakowało nam tego Piqué przez cały rok, bowiem kontuzje uniemożliwiały mu złapanie właściwego rytmu - chwalił występ Gerarda, który wczoraj był jednym z najlepszych graczy Barçy.
- Kupując Mascherano, Barcelona dokonała niesamowitego transferu. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że wniesie do drużyny tyle, ile wniósł do tej pory. Nie zamieniłbym go na nikogo innego, nidgy bym go nie sprzedał. To wyjątkowe wzmocnienie - komplementował Argentyńczyka.
Postawa Realu Madryt
- Nie zaskoczył mnie wynik Realu na Reyno de Navarra. To miało miejsce już kilka razy. Cules powinni cieszyć się grą swojej drużyny, w innych kwestiach nic nie możemy zrobić. Możemy jedynie wyjść na boisko i wygrywać swoje mecze - powiedział, apelując o cierpliwość w koncówce sezonu.
Na koniec po raz kolejny chwalił Marcelo Bielsę. - Ludzie tacy jak on, to prawdziwy dar dla naszego zawodu. Nie jesteśmy do końca świadomi, co ten trener nam daje. Tego, co oferuje Athletic pod jego wodzą, nie znajdziesz w żadnym innym miejscu - stwierdził.
Komentarze (61)