Na chwilę obecną, po tym jak Barça wygrała wczoraj z Getafe 4:0, drużyna ma tylko jeden punkt strarty do Realu Madryt.
"Liderem jest wciąż Madryt. Jednak liga jeszcze się nie skończyła. To co musimy zrobić, to krok po kroku zdobywać po trzy punkty" – powiedział Andrés Iniesta, który uważa, że należy wykorzystać każde potknięcie rywala, aby odrobić straty. "Sytuacja się zmieniła. Do samego końca będziemy walczyć o tytuł" – zapewnił.
Ekspresowy gol
Iniesta asystował Messiemu przy drugim golu. "Gol został strzelony po bardzo szybkim podaniu, ponieważ kiedy rywal zamyka się w obronie, trzeba grać najszybciej jak się da. I dobrze nam to wyszło". Zawodnik podkreślił także, że "drużyna podąża we właściwym kierunku" oraz, że "udało im się wykorzystać okazje".
Kolejny mecz z udziałem Barçy to wyjazd na teren Levante. Azulgrana przykłada do tego spotkania wielka wagę. Drużyna z Walencji jest obecnie na piątym miejscu w tabeli.
Zwycięstwo z dedykacją dla Abidala
Większość zawodników Barçy zaraz po meczu zadedykowała wygraną Abiadalowi, który przeszedł wczoraj operację przeszczepu wątroby. Andrés Iniesta powiedział: "Jestem szczęśliwy, że mogę ci zadedykować to zwycięstwo Abi. To dla ciebie!". Kolejnym gorącym tematem komentowanym przez zawodników Azulgrany był fakt, że skończyli oni mecz grając aż z dziesięcioma zawodnikami ze szkółki Barçy.
Dzisiejszego wieczoru drużyna będzie bacznie obserwować, co wydarzy się w Madrycie, w spotkaniu Atlético z Realem. "To jest mecz, który warto obejrzeć, ponieważ będzie to ciekawe i intensywne spotkanie. Ja będę oglądał. Madryt jest w stanie wygrać, z kolei Atlético gra u siebie. Bez wątpienia będzie to emocjonujący mecz" – zakończył Iniesta.
Wypowiedzi pozostałych zawodników Barçy:
Montoya:
"Bardzo łatwo gra się z tą drużyną, ponieważ jest najlepsza. Musimy wygrać wszystkie pozostałe mecze i czekać, aż Madryt straci punkty. Pracujemy bardzo dobrze i znajdujemy się w najlepszym momencie sezonu. Trzeba wywierać na nich presję".
"Móc zasnąć tylko z jednym punktem starty z tych dziesięciu, które dzieliły nas wcześniej od lidera, to wspaniałe uczucie. Musimy dalej kontynuować naszą pracę".
Valdés:
"Mister zawsze mówi nam to, co potrzebujemy w danym momencie usłyszeć. Jesteśmy na ostatniej prostej w lidze i trzeba zacisnąć zęby, ponieważ do końca zostało niewiele. Mamy jeden punkt starty i zobaczymy, co pokażę Madryt. My już wykonaliśmy swoją pracę w tej kolejce".
"To był świetny mecz, na obecną chwilę mamy tylko jeden punkt straty do lidera. Trzeba też podkreślić, że skończyliśmy spotkanie grając z dziesięcioma zawodnikami, którzy są wychowankami Barçy".
Adriano:
"Musimy teraz dać z siebie wszystko. Najciekawsza cześć sezonu jest wciąż przed nami. Mecz z Getafe to było świetne spotkanie. Wiedzieliśmy co robić, byliśmy cierpliwi. Udało nam się osiągnać dobry rezultat. Wierzymy w wygranie ligi. Będziemy walczyć do samego końca, ponieważ zostało jeszcze dużo punktów do zdobycia. Musimy w to wierzyć i ciężko pracować".
"Mecze z Levante zawsze dużo nas kosztują. To będzie ważne spotkanie. Nie możemy powtórzyć wcześniejszych błędów. Drużyna jest teraz w świetnej formie. Jeśli chcemy osiągnąć nasz cel, to musimy zagrać wszystkie mecze tak dobrze jak ten".
Pedro:
"Publiczność była wspaniała. Brak mi słów. Wielka praca drużyny i zasłużone zwycięstwo, które dedykujemy naszemu przyjacielowi Abidalowi".
Cuenca:
"Ta wygrana to dla ciebie Abi. Trzymaj się. Czekamy na ciebie!"
Muniesa:
"Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem zagrać u boku tych zawodników. Publiczność była wspaniała. To niesamowite uczucie skończyć mecz z dziesięcioma zawodnikami z domowego podwórka. Mam nadzieję, że kiedyś będzie to cała jedenastka".
Alves:
"Wielka praca całej drużyny. Przedstawienie musi trwać".
Komentarze (30)