Wiceprezes Josép Maria Bartomeu i dyrektor sportowy Andoni Zubizarreta wzięli dziś udział w konferencji prasowej podczas której podsumowali letnie okno transferowe. Poruszyli również temat nowych kontraktów Carlesa Puyola i Leo Messiego.
- Tito jest uosobieniem sukcesu tego projektu, podjęto decyzję o jego zatrudnieniu, aby zachować normalność w klubie. Jesteśmy bardzo zadowoleni - powiedział Zubizarreta. Zapytany o to dlaczego nowy trener wziął ostatnio udział w długiej, 45-minutowej konferencji prasowej, odpowiedział: "Fakt, że pytacie mnie dlaczego to tak długo trwało, to dobra wiadomość. Oznacza to, że wszystko idzie dobrze".
Bartomeu tymczasem komplementował dwóch nowych piłkarzy Barçy - Jordiego Albę i Alexa Songa. - Alba szybko się zaadaptował. Może miał małą przewagę, bo gra w drużynie narodowej, zna Ligę i grał w młodzieżowych zespołach Barçy. Jesteśmy także bardzo zadowoleni, że Song tak szybko był w stanie nauczyć się naszego systemu - skomentował.
Poruszona została również kwestia nowych kontraktów Puyola i Messiego. - W sprawie kapitana odbyliśmy już pierwsze spotkanie, dlatego nie sądzę, by negocjacje trwały zbyt długo. Proces musi być delikatny ze względu na jego wiek i oddanie klubowi. Jeśli chodzi o Messiego, nie ma powodów do zmartwień, każdy fan Barçy chciałby Messiego w zespole - mówił Zubizarreta.
- W sprawie Davida Villi nie pojawili się wysłannicy żadnego klubu - powiedział Bartomeu, dodając że tego lata Barça nie interesowała się zakupem Fernando Llorente. Zapewnił również, że Alex Song był pierwszą opcją dla klubu i miał pierwszeństwo przed Javim Martínezem.
- W przypadku Bojana nie należy mówić o liczbach, ale osiągnęliśmy porozumienie z Milanem, które daje nam możliwość zakupu piłkarza, mamy także opcję zablokowania jego transferu do innego klubu - powiedział Bartomeu. Warto przypomnieć, że rok temu Krkić został sprzedany do Romy za 12 mln euro, a Barça ma możliwość odkupienia zawodnika za 13 mln w lecie przyszłego roku.
Komentarze (15)