Xavi Hernández stwierdził, że nagroda Księcia Asturii, jaką otrzymał dziś wspólnie z Ikerem Casillasem, to wyróżnienie dla obecnej generacji piłkarzy, która z reprezentacją odniosła największe sukcesy.
- Ta nagroda to uznanie dla naszej pracy, dla naszego pokolenia piłkarzy, dla przyjaźni. Od 15 lat gramy ze sobą w reprezentacji Hiszpanii, zarówno w niższych kategoriach wiekowych, jak i seniorskiej kadrze. Jesteśmy bardzo dumni i daje nam to satysfakcję jako przedstawicielom hiszpańskiego futbolu. To powód do ogromnej radości - powiedział.
Xavi wspomniał, że podczas najbardziej napiętych relacji między członkami hiszpańskiej kadry (po derbowych meczach Barçy z Realem), pojednawczy gest Ikera Casillasa pozwolił na wprowadzenie spokoju. - Zawsze ze sobą rozmawiamy, bo jesteśmy w dobrych stosunkach. Swego czasu relacje były napięte, ale przyjaźń jest ponad wszystko - dodał.
Komentarze (27)