Złota Stopa Messiego na sprzedaż

cresus

7 marca 2013, 17:10

Sport

36 komentarzy

Wykonana ze złota replika lewej stopy Leo Messiego waży 25 kg i została wykonana zgodnie z formą pobraną od samego piłkarza. Wczoraj została ona zaprezentowana przez prezydenta firmy jubilerskiej Ginza Tanaka, Masakazu Tanakę. W prezentacji wziął również udział starszy brat Leo, Rodrigo Messi.

"To niesamowite, że można robić takie wspaniałe rzeczy i to z tak ogromną dokładnością. Zauważalne są tutaj nawet bardzo drobne detale stopy Leo", powiedział podczas prezentacji najstarszy z trzech braci Leo, Rodrigo.

Oprócz Złotej Stopy, która wyszła tylko w jednym egzemplarzu, zaprezentowany został również Złoty Ślad Stopy. Został on wykonany z 300 gramów złota, a na rynku pojawi się w ilości 50 sztuk. Jeden ślad, będący rzeczywistym odbiciem stopy Leo, kosztował będzie 8,75 mln jenów - około 72 000 euro.

Istniejąca od 1892 roku firma Ginza Tanaka, której siedziba znajduje się w Tokio, na rynek wprowadzi również 100 sztuk pomniejszonych złotych stóp. Pomniejszona replika ma wielkość około 10 cali i wykonana jest ze 100 gramów złota. Posiada ona również drewniany stojak. Pomniejszona stopa wyceniana jest na 32 000 euro.

Dochód ze sprzedaży wyżej wymienionych przedmiotów ma zostać przeznaczony na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi oraz tsunami, które nawiedziły pólnocno-wschodnią Japonię w marcu 2011 roku. Wszystko to za sprawą współpracy z założoną w 2007 roku Fundacją Leo Messiego, która ma na celu pomoc potrzebującym dzieciom.

Na pomysł projektu wpadł pan Tanaka. Gry przedstawił go Leo Messiemu, "ten ani przez moment nie zawahał się go przyjąć, bo to trzęsienie ziemi było bardzo smutną wiadomością dla wszystkich", wyjaśniał brat gwiazdora Barcelony i reprezentacji Argentyny.

Rodrigo Messi wyraził przed japońskimi mediami wielką dumę z bycia bratem takiej osoby, jaką jest Leo. "Być jego bratem jest ogromnym przywilejem. To nieustanne źródło szczęścia, ponieważ ciągle nas zaskakuje. To świetny facet, bardzo ludzki. Sprawia, że jesteśmy bardzo szczęśliwi".

Najstarszy z braci Leo w Japonii znalazł się już po raz drugi. Jak twierdzi, bardzo mu się podoba w tym kraju. "Kiedy przyjechałem tu po raz pierwszy, byłem bardzo zaskoczony tym miejscem. Teraz, gdy przybyłem tu kolejny raz, podoba mi się tu jeszcze bardziej, i to nie tylko ze względu na to, jaki jest ten kraj, ale z uwagi na to, jak wielkie serca mają tutejsi ludzie", zakończył Rodrigo Messi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (36)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze