Jak informuje hiszpańskie Mundo Deportivo w najbliższy czwartek odbędzie się konferencja prasowa Sandro Rosella i Érica Abidala, na której zostanie ogłoszone odejście z klubu Francuza.
Jak informowaliśmy niecały tydzień temu, w Barcelonie doszło do spotkania agenta Érica Abidala i przedstawicieli Barcelony, by omówić ewentualne przedłużenie kontraktu na kolejne lata. Już wcześniej pojawiały się informacje, że klub zamierza zaoferować piłkarzowi jedynie stanowisko w sztabie szkoleniowym, ale bez możliwości gry.
Francuski obrońca, który przeszedł w zabieg przeszczepu wątroby wrócił do gry w tym roku i zamierza kontynuować swoją piłkarską karierę jeszcze przez rok lub dwa. Obecna umowa wygasa 30 czerwca tego roku i jak podaje Mundo Deportivo nie zostanie przedłużona. Abidal odejdzie do innego klubu i po zakończeniu kariery wróci do Barcelony, by pełnić nową rolę w strukturach klubu.
Oficjalne ogłoszenie tej informacji zaplanowano na czwartek, kiedy to w konferencji prasowej, wraz z piłkarzem, weźmie udział prezydent klubu Sandro Rosell. Abidal ma także wyjaśnić powody swojej decyzji i przedstawić przyszłą rolę w sztabie Barcelony.
Komentarze (129)