Marc Muniesa może wkrótce stać się pierwszym wzmocnieniem Realu Sociedad przed nadchodzącym sezonem.
Klub z San Sebastián kontaktował się już z piłkarzem Barçy i poinformował go, że jest zainteresowany korzystaniem z jego usług od 30 czerwca, kiedy ty wygasa jego kontrakt z Dumą Katalonii. Muniesa pozytywnie podchodzi do możliwości występowania w zespole z Kraju Basków, szczególnie, że w tym sezonie nie grał tyle, ile oczekiwał, z powodu poważnej kontuzji.
Piłkarz, który aktualnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji U-21, przygotowując się do Mistrzostw Europy w Izraelu, chce określić swoją przyszłość jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Real Sociedad prowadzi w wyścigu o lewonożnego stopera, który otrzymał jeszcze dwie inne oferty.
Urodzony w Lloret de Mar zawodnik był bardzo zainteresowany grą dla Ajaxu Amsterdam, ale holenderska drużyna najpierw musiała pozbyć się Fina, Niklasa Moisandera, aby potem móc zakontraktować Muniesę. Katalończyk jednak nie chce tyle czekać i Real może na tym skorzystać. Również niemiecki Nürnberg myślał o ściągnięciu Marca, ale piłkarz wolałby grać w lidze, którą już zna.
Komentarze (50)