Pedro: Trzeba podążać w tym kierunku

Kate

19 sierpnia 2013, 13:00

FCBarcelona.cat

37 komentarzy

Pedro Rodríguez był jednym z zawodników, którzy wpisali się na listę strzelców w meczu z Levante (7:0). Siódemka Azulgrany zdobyła we wczorajszym spotkaniu dwa gole.

W programie El Marcador Pedro skomentował wysoką wygraną na rozpoczęcie sezonu: "To najlepszy sposób na inaugurację sezonu, w dodatku w domu. Dobrze nam się grało i wiemy, że trzeba podążać w tym kierunku. Jest jeszcze wcześnie, ale to właściwa droga".

Stwarzanie wielu sytuacji podbramkowych - klucz do sukcesu

Jedną z charakterystycznych cech meczu z Levante był intensywny pressing w momencie kiedy przeciwnik próbował wyprowadzić piłkę: "Odzyskujemy formę i granie pressingiem, co może trochę zaniedbaliśmy w ostatnich latach. Ale kontynuujemy w podobny sposób, gramy z taką samą filozofią. Kluczem do sukcesu pozostaje posiadanie piłki i stwarzanie wielu sytuacji ", przyznał Pedro.

Debiut Gerardo Martino jako trenera Barçy w oficjalnym meczu był bardzo udany. "Jego treningi są bardzo wymagające i to nam odpowiada. Czujemy się wygodnie, zarówno na boisku jak i w szatni ", skomentował zawodnik.

Krok po kroku

Mimo wspaniałego rozpoczęcia sezonu 2013/14 napastnik nie chciał wzbudzać euforii. "Jest zdecydowanie za wcześnie, aby wyciągać wnioski co do przebigu ligi. Musimy iść do przodu krok po kroku ", podkreślił. "To prawda, że obok Realu Madryt mamy bardzo silną drużynę, ale nie można tylko na tym polegać. Każdy rywal jest inny", dodał.

Odnośnie gry Neymara, który wczoraj w drugiej połowie wszedł za Alexisa, miał pozytywne odczucia. "Jego proces adaptacji przebiega bardzo pomyślnie. Ma wspaniałe warunki i jestem pewien, że wiele wniesie do naszej drużyny", powiedział.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (37)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze