Djoković: Podziwiam Leo Messiego

Łukasz Lewtak

23 listopada 2013, 21:30

Sport

49 komentarzy

Serb Novak Djoković, numer dwa światowego tenisa, porównał się do Leo Messiego w wywiadzie dla argentyńskiego dziennika sportowego Olé.

„Jest jednym z najlepszych w historii w swojej dyscyplinie. Kiedy widzę jego nieskazitelną grę, myślę, że mamy coś wspólnego - poszukiwanie perfekcji. Zawsze próbujemy dać z siebie wszystko i robimy to z pasją. Nigdy nie miałem okazji poznać go osobiście, ale oczywiście go podziwiam", powiedział Djoković.

26-letni tenisista przyznał, że „nigdy nie jest łatwo przegrywać, jednak to część sportu. Nie można zawsze zwyciężać. Najważniejsze to podnieść się, kiedy jesteś przybity porażką, zrozumieć, co zrobiłeś źle i wyciągnąć z tego lekcję, aby wrócić jeszcze silniejszym".

„Zwycięstwa zawsze dodają pewności siebie i dostarczają wielu pozytywnych uczuć. Przegrane są jednak dla mnie ważniejsze, ponieważ pozwalają mi zrozumieć, co robię źle, i poprawić się", podkreślił Djoković.

W innym wywiadzie, opublikowanym przez dziennik Clarín, Serb nie chciał powiedzieć, czy bardziej podoba mu się gra Leo Messiego czy Cristiano Ronaldo. „Powinienem być dyplomatyczny", zaznaczył Novak Djoković. Wicelider rankingu ATP powiedział również, że „czuję się szczęśliwy, iż w tenisie osiągnąłem tak wspaniałe rzeczy". Zapytany przez dziennikarza, co robiłby, gdyby nie został tenisistą, odpowiedział: „Byłbym teraz instruktorem narciarstwa w serbskich górach, tak jak moi rodzice".

Novak Djoković przebywa obecnie w Buenos Aires, gdzie jutro zmierzy się w meczu pokazowym z Rafaelem Nadalem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (49)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze