Jonathan Dos Santos przechodzi do Villarrealu – poinformowała dziś FC Barcelona na swojej stronie internetowej. Zawodnik musi jeszcze przejść testy medyczne na El Madrigal i wtedy oficjalnie podpisze kontrakt z Żółtą Łodzią Podwodną.
Biorąc pod uwagę stałe i zmienne, Barça może zarobić na tym transferze do dwóch milionów euro. Katalończycy zapewnili sobie również procent od ewentualnej przyszłej sprzedaży zawodnika przez Villarreal.
Jonathan Dos Santos spędził w Barcelonie 12 lat. Meskykanin przybył do Katalonii w czerwcu 2002 roku razem ze swoim bratem Giovanim, z którym teraz spotka się ponownie na El Madrigal. Jonathan przeszedł przez wszystkie kategorie wiekowe - Infantil A, Cadete B i A oraz Juvenil B i A, by w 2009 roku trafić do Barçy B Luisa Enrique, a trzy lata później do pierwszego zespołu prowadzonego przez Pepa Guardiolę.
W ciągu dwóch ostatnich lat Dos Santos rozegrał jednak w pierwszej drużynie tylko dziewięć meczów, częściowo przez kontuzję zerwania więzadeł, której piłkarz nabawił się 23 października 2013 roku. W sumie, od 2009 roku, Meksykanin wystąpił w pierwszym zespole 28 razy.
Komentarze (132)