Piłkarka Barcelony Vicky Losada zagra w Arsenal Ladies. Kataloński klub osiągnął już porozumienie z londyńczykami.
Piłkarka zacznie sezon w nowym zespole. Do Londynu uda się 1 marca, aby dołączyć do przedsezonowych przygotowań. Do tego czasu jedna z zawodniczek z opaską kapitańską w zespole Xaviego Llorensa będzie występować w żeńskiej drużynie Barcelony.
Klub życzy Vicky Losadzie szczęścia i dużo sukcesów podczas nowego etapu kariery. Po 10 latach spędzonych w klubie, Vicky przejdzie do jednej z najlepszych drużyn ligi angielskiej, która w sezonie 2006/07 wygrała UEFA Women's Champions League.
„Jestem bardzo zadowolona z transferu do Arsenalu i z radością podchodzę do tego nowego wyzwania. Zawsze będę doceniać to, jak traktowano mnie w Barcelonie. Uważam ją za mój dom i zawsze mówiłam, że chciałabym zakończyć karierę w Barcelonie”.
W tym sezonie Losada wystąpiła w 19 meczach, w których zdobyła sześć goli. Zawodniczka opuści kataloński klub, mając na koncie trzy ligowe tytuły mistrzowskie, trzy wygrane w Pucharze Królowej oraz trzy zwycięstwa w żeńskiej Lidze Mistrzów.
Komentarze (27)