12 grudnia 2013 roku Barça podpisała kontrakt sponsorski z firmą Intel, który zakładał umieszczenie logo spółki na wewnętrznej części koszulki zespołu.
Z tego tytułu Barcelona ma otrzymywać pięć milionów euro za sezon aż do połowy 2018 roku. Ostatnio jednak pojawiły się pewne problemy związane z tym porozumieniem. Firma Nike powiadomiła Barçę, że logotyp Intela przebija na zewnętrzną część koszulki, co narusza najwyższe standardy jakości, ściśle przestrzegane przez producenta sportowej odzieży. W związku z tym Nike przestał produkować koszulki ze wspomnianym logo, co oczywiście narusza warunki umowy podpisanej przez klub z Intelem.
W tej chwili dział marketingu Barcelony pracuje wraz z Intelem nad rozwiązaniem tej sytuacji, lecz jeśli nie uda się osiągnąć kompromisu, znany na całym świecie producent układów scalonych po tym sezonie zakończy współpracę z katalońskim klubem.
Komentarze (92)