Deco: Messi ma wrodzony talent

Kate

12 marca 2015, 15:00

Weloba.es

103 komentarze

Angielski miesięcznik FourFourTwo opublikował wywiad z byłym zawodnikiem Azulgrany Deco. Wiele pytań było związanych z przeszłością Portugalczyka, który obecnie jest już na emeryturze, a także z jego preferencjami piłkarskimi. Przez pytania zadane Deco przewinęli się także Barça oraz jej obecni i byli zawodnicy.

Wybrane wypowiedzi:

FourFourTwo: Najlepszy zawodnik, z jakim grałeś...

Deco: Odpowiedź jest skomplikowana. Może Messi? Pomimo tego, że był jeszcze Ronaldinho... robił rzeczy, których nie robił żaden inny zawodnik. Kiedy zaczęliśmy wygrywać i cieszyć się grą, demonstrował cały swój repertuar.

Kto jest najlepszy: Messi czy Cristiano Ronaldo?

Trudny wybór. To wielcy zawodnicy, ale bardzo różni. Messi ma wrodzony talent. Cristiano także ma talent, ale to niesamowite, jak ciężko pracował, aby dojść na szczyt. To profesjonalista. Nie mogę powiedzieć, który z nich jest lepszy.

Z kim chciałbyś móc zagrać?

Z Zidane'em. Jest z mojego pokolenia. Był fantastycznym piłkarzem.

Najbardziej twardy zawodnik, przeciwko któremu grałeś...

Diego Simeone. Bardzo lubił rywalizować. Paul Scholes jest jednym z lepszych pomocników, jakich widziałem w grze. Nie strzelał wielu goli, ale bardzo dobrze organizował drużynę.

Decyzja o emeryturze

Była skomplikowana. Ostatniego roku w Brazylii doznałem wielu kontuzji. Teraz doradzam zawodnikom i jestem ambasadorem Tiger Street football.

Najlepszy trener, z jakim pracowałeś...

José Mourinho, ale miałem także innych, którzy byli bardzo ważni. Mourinho zaraził nas ambicją, że możemy wygrywać tytuły z Porto. Mieliśmy świetny zespół i on pozwolił nam się rozwinąć.

Która liga jest lepsza: hiszpańska czy angielska?

Obecnie to hiszpańska jest lepsza. Wszystkie drużyny chcą grać, włącznie z Barçą i Realem Madryt. Premier League jest inna, tam jest większa konkurencja. Jako widz częściej oglądam właśnie ligę angielską.

Po okresie w Porto powiedziałeś, że pójdziesz z Mourinho do Chelsea, ale przeszedłeś do Barçy...

Barça była drużyną, w której marzyłem zagrać. Już rok wcześniej chciała mnie zakontraktować, dlatego zdecydowałem się na ten krok.

Barça Guardioli

Miał wspaniały zespół, najlepsze pokolenie hiszpańskich piłkarzy i najlepszego zawodnika Leo Messiego. Kiedy masz te dwie rzeczy, a oprócz tego dobrego trenera jak Guardiola, to wszystko jest łatwiejsze.

Guardiola jest wielkim trenerem, ale nie mogę wypowiadać się na jego temat, ponieważ nigdy z nim nie pracowałem. Nie żałuję, że nie byłem jego podopiecznym. To jest futbol. Kilka lat byłem w Barçy, a potem przeszedłem do Chelsea.

Pierwsze lata Messiego w Barçy

Kiedy przyszedł do pierwszego zespołu, byliśmy jedną z najlepszych drużyn na świecie. Bardzo go wspieraliśmy. Już wtedy widzieliśmy, że będzie wielkim zawodnikiem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (103)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze