Barça zaprezentowała Filipa Jíchę

Tomek Jędrzycki

31 sierpnia 2015, 11:30

FCBarcelona.es

7 komentarzy

Barcelona zaprezentowała swój najnowszy nabytek Czecha Filipa Jíchę.

Gracz, który przychodzi z THW Kiel, gdzie był kapitanem, pojawia się w Barcelonie z „wolą pomocy zespołowi, aby odzyskać wszystkie tytuły". Tymczasem Xavi Pascual powiedział, że Jícha „jest jednym z najlepszych w Europie, imponującym zawodnikiem w ataku, który także pomoże nam w obronie".

Filip Jícha chciał okazać swoje zadowolenie z powodu podpisania kontraktu z Barceloną. „To zaszczyt być częścią tego klubu, moim celem jest pomóc zespołowi w obronie Ligi Mistrzów. W Niemczech zdobyłem wiele tytułów, ale przyjście tutaj jest wyzwaniem". Jícha podkreślił, że chce wygrać trofea z Barçą, „Zdobyłem już wiele tytułów w ciągu ostatnich lat, ale teraz naprawdę chcę znów to poczuć".

Ponadto czeski gracz podkreślił rolę byłego zawodnika Barçy Nikoli Karabaticia w swojej decyzji: „tak, rozmawiałem z nim, ponieważ jesteśmy kolegami, i powiedział mi, że będzie mi tu dobrze, że ten zespół jest bardzo dobry". Nowy szczypiornista Barçy wypowiedział się też na temat możliwych porównań z Francuzem: „nie boję się porównań z nim, wiem, na co mnie stać, i będę trenować, aby poprawiać swoją grę”, stwierdził.

Tymczasem Xavi Pascual również odniósł się do osoby Karabaticia: „wiemy, że każdy, kto gra na lewej stronie, jest porównywany z Niko, ale Filip nie zastępuje tutaj kogoś i nie przychodzi rozwiązać naszych problemów, to po prostu kolejny świetny gracz w tym klubie". Na koniec podkreślił, że Jícha „jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, który może nam pomóc we wszystkich aspektach gry, ma świetny charakter, jest głodny tytułów i może pomóc nam utrzymać poziom konkurencyjności".

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (7)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze