Luis Enrique miał problemy ze skompletowaniem 18-osobowej kadry na mecz z Levante, którą poda do wiadomości publicznej jutro rano.
Asturyjczyk mógł liczyć jedynie na 16 z 24 piłkarzy pierwszego zespołu – Piqué odbywa jeszcze karę zawieszenia, Turan i Vidal nie mogą zostać zgłoszeni do gry do stycznia, a Bravo, Vermaelen, Rafinha, Douglas i Alves leczą kontuzje. Stąd też niemal pewna jest obecność w kadrze na mecz z Levante Gerarda Gumbau z Barçy B, który jako jedyny zawodnik rezerw trenował wczoraj z pierwszą drużyną.
To, że Luis Enrique nie zaprosił na wczorajsze zajęcia żadnego innego piłkarza drugiego zespołu, świadczy o tym, iż jutro do gry może powrócić Dani Alves, który w meczu pierwszej kolejki z Athletikiem Bilbao nabawił się kontuzji mięśnia przywodziciela prawej nogi. Powrót Brazylijczyka był planowany na środowe spotkanie z Celtą Vigo, ale wczoraj zawodnik pracował na pełnych obrotach i wziął udział w gierce treningowej i zapewne zostanie powołany na pojedynek z Levante. Niemal gotowy do powrotu na boisku jest również Douglas.
Mundo Deportivo donosiło, że w czwartek, mimo dnia wolnego, w Ciutat Esportiva pojawili się Messi i Mathieu, którzy zakończyli mecz z Romą z drobnymi urazami mięśniowymi. Argentyńczyk i Francuz trenują jednak normalnie i ich występ przeciwko Levante nie jest zagrożony.
Komentarze (55)