32-letni center z USA Joey Dorsey, mierzący 203 cm, podpisał kontrakt z FC Barceloną Lassą do końca sezonu, aby wzmocnić siłę pod koszem po kontuzji Lawala.
Joey Dorsey wraca do stolicy Katalonii. FC Barcelona i Galatasaray Stambuł zawarły umowę dotyczącą dołączenia amerykańskiego centra do Barçy. Dorsey będzie grał dla zespołu Xaviego Pascuala do końca sezonu. Jego debiut może mieć miejsce 26 lutego w Palau w meczu z Olympiakosem.
Dorsey, który grał w Barcelonie w sezonie 2013/14, przeszedł następnie do Houston Rockets z NBA, a w obecnej kampanii występował w Galatasaray.
W 15 meczach w Eurocup Dorsey notował średnio 7,9 punktu i 6,5 zbiórki w ciągu 17 minut gry, trafiając przy tym prawie 60% swoich rzutów. W lidze tureckiej rozegrał w sumie 17 spotkań i notował średnio 7,5 punktu i 7,3 zbiórki w ciągu 18 minut spędzonych na parkiecie. Był najlepiej zbierającym swojego zespołu w lidze i w Eurocup i wniesie do Barçy dobrą obronę, poświęcenie i skuteczną grę pod koszem.
Dorsey w sezonie 2013/14 był częścią drużyny, która została mistrzem Hiszpanii. Rozegrał 49 meczów we wszystkich rozgrywkach krajowych i 29 w Eurolidze ze średnimi na poziomie 5 punktów i 5 zbiórek na spotkanie.
- Jestem bardzo podekscytowany. To marzenie być tutaj. To miejsce, gdzie chcę być - powiedział Dorsey. - Rozmawiałem z Bradem Olesonem przed zamknięciem transferu. Z Pauem Ribasem graliśmy razem w Baskonii. Jestem podekscytowany, że wracam do domu - dodał.
Witaj ponownie cracku!
Komentarze (6)