Dyrekcja sportowa Barçy chce przedłużyć kontrakt z Sergim Samperem, jedną z perełek barcelońskiej cantery. Pomimo że w ostatnim czasie rozwój pomocnika nieco wyhamował, klub widzi w nim potencjał. Obecna umowa piłkarza wygasa w 2017 roku.
Najbliższe lato wydaje się kluczowe w kontekście obecnego zawodnika Barcelony B. Klub chce przedłużyć z nim kontrakt i w razie, gdyby Luis Enrique nie liczył na niego w przyszłym sezonie, sprzedać go z opcją odkupu. Według Barcelony taki ruch byłby korzystny dla piłkarza, który w przyszłości miałby stanowić o sile pomocy Blaugrany.
Sam zawodnik się nie śpieszy, choć jego absolutnym priorytetem jest trafić do pierwszej drużyny i znaleźć sobie tam miejsce. 21-latek jest przekonany, że może przekonać do siebie Luisa Enrique i pozostać w przyszłym sezonie na Camp Nou. Dlatego kluczowe będzie to, co wydarzy się latem, oraz co powie trener pierwszego zespołu.
W ciągu ostatnich dwóch sezonów Samper występował w pierwszym zespole w zależności od potrzeb Luisa Enrique, jednakże słaba gra drużyny rezerw zadziałała na jego niekorzyść.
Komentarze (24)