FC Barcelona otrzymała nagrodę Fair Play przyznawaną przez Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej. To wyróżnienie dla zespołu, który w trakcie sezonu otrzymał najmniejszą liczbę kartek i zawieszeń.
Barça w tym sezonie wygrała z dorobkiem 71 punktów. Podium uzupełniają Real Madryt (79 punktów) oraz Deportivo la Coruña (94 punkty).
Po raz szósty z rzędu ta nagroda trafia w ręce Barcelony. Począwszy od sezonu 2010/11 Barça bez przerwy jest "najczyściej" grajacym klubem La Ligi. Wcześniej to wyróżnienie zdobywała również w sezonach 2005/06 i 2008/09. Łącznie Katalończycy już ośmiokrotnie stawali na czele klasyfikacji Fair Play, co jest rekordem, jeśli chodzi o tę nagrodę, która jest przyznawana od 1998 roku.
Komentarze (22)