Dzięki dwóm bramkom Luisa Suáreza w meczu z Espanyolem tridente MSN ma już na koncie 350 goli w barwach FC Barcelony.
W sezonie 2014/15 członkowie tridente zdobyli łącznie 122 bramki, sezon później – 131, a w obecnej kampanii mają na ten moment 97 trafień. W ciągu tych trzech sezonów najwięcej goli strzelił Leo Messi (148). Luis Suárez może pochwalić się 117 bramkami, z kolei Neymar zanotował 85 trafień.
Cztery razy członkowie tridente strzelali łącznie cztery gole w jednym meczu, 19 razy notowali hat-trick i aż 60 razy dublet. W 157 spotkaniach zdobywali po jednej bramce.
Co więcej Messi i Suárez są jedynymi zawodnikami Barçy, którzy w ostatnich trzech sezonach strzelali gole we wszystkich rozgrywkach – lidze hiszpańskiej, Lidze Mistrzów, Pucharze Króla, Superpucharze Hiszpanii, Superpucharze Europy oraz klubowych mistrzostwach świata.
Komentarze (29)