Digne: Plotki o moim odejściu to są śmieci

Ola

19 czerwca 2017, 14:00

Mundo Deportivo

24 komentarze

Lucas Digne ze spokojem udał się na wakacje. Lewy obrońca w zeszłym sezonie przeplatał występy w wyjściowym składzie z meczami oglądanymi z ławki rezerwowych, jednak sam jest zadowolony z pierwszego roku na Camp Nou. W wywiadzie dla Mundo Deportivo potwierdził, że zostaje w Barcelonie i chce być częścią kolejnego mistrzowskiego pokolenia klubu.

Mundo Deportivo: Luis Enrique, trener, który dał zielone światło dla twojego transferu, odszedł z klubu. Jak go zapamiętasz?

Lucas Digne: Luis Enrique to bez wątpienia topowy trener. Wystarczy spojrzeć, ile tytułów zdobył z Barçą. Jego praca z nami robiła wielkie wrażenie. Życzę mu jak najlepiej.

Jaka była najlepsza rada, jaką od niego otrzymałeś?

Powiedział mi, żebym był sobą na boisku i nie starał się kopiować Jordiego Alby. Dostrzegał moje dobre zachowania w grze defensywnej, które chciał widzieć, kiedy mnie wystawiał. Na przykład po to, aby zachować równowagę w tak ofensywnym zespole.

Co było dla ciebie najlepsze i najgorsze w pierwszym sezonie na Camp Nou?

Najlepsze było poczucie, że gram dla największego klubu świata. Najgorsze, że nie zdobyliśmy najważniejszych trofeów. W następnym sezonie znowu postaramy się o nie powalczyć.

Zostaniesz w drużynie na kolejny sezon czy odejdziesz w poszukiwaniu większej liczby minut?

Oczywiście, że zostaję w Barcelonie. Skupiam się tylko na tym jednym, czyli grze w Barcelonie w najbliższych latach. Nic innego nie wchodzi w grę. Słyszałem o plotkach na temat mojego odejścia, ale to są śmieci, nieprawdziwe historie. Pragnę wrócić po wakacjach i rozpocząć tu nowy sezon. Chcę walczyć i ciężko pracować, aby rozgrywać więcej meczów i zostawić po sobie ślad w tym klubie. Chcę być częścią przyszłości tego wspaniałego klubu i wygrywać wiele trofeów, na co Barça i jej kibice zasługują. Mamy przed sobą nowy sezon i kolejne puchary do zdobycia, a także nowego, świetnego trenera. Tak jak mówiłem, pragnę znowu rozpocząć pracę.

Jak się dogadywałeś z Jordim Albą w pierwszym sezonie?

Jordi to świetny zawodnik, który wygrał wszystko w swojej karierze, i bardzo dobry kolega z drużyny. Mamy świetne relacje. W klubie takim jak Barça wszyscy piłkarze są reprezentantami swoich krajów i potrzeba dwóch topowych graczy na każdą pozycję. Wszyscy to wiedzą.

Dlaczego nie grałeś więcej w tym sezonie?

Jestem zadowolony z 26 meczów, jakie rozegrałem w swoim pierwszym sezonie. Jeśli niektórzy krytycy uważają, że powinienem grać więcej, to bardzo się cieszę. Bo to znaczy, że uważają, iż zasługuję na częstszą grę.

Więc uważasz, że twoja rola była wystarczająca?

Mam wielkie ambicje. Dlatego gram dla Barçy. Zawsze chcę więcej, tak samo jak mój klub. Chcę grać więcej w przyszłości i zdobywać wiele trofeów w Barcelonie. Miałem tylko 22 lata, kiedy podpisałem umowę z klubem. Przyszedłem tu, by od pierwszego dnia być częścią drużyny, oczywiście, ale także, aby być częścią następnej generacji.

Dlaczego nie wygraliście mistrzostwa w sezonie, w którym pokonywaliście najlepsze zespoły?

Jesteśmy wielkim klubem. Dlatego jesteśmy świadomi, że to był poprawny sezon, ale nie wystarczająco dobry, ponieważ nie zdobyliśmy najważniejszych trofeów. Jednak jeśli spojrzymy na wyniki, sezon nie był taki zły, szczególnie w lidze. Zrobiliśmy pewne rzeczy źle, ale też wiele dobrze. Naszych bezpośrednich rywali pokonaliśmy na wyjeździe i patrząc na cały sezon, nasz zespół miał lepszą obronę i atak od nich. Bardzo niewielkie szczegóły zrobiły różnicę. Patrząc na tabelę, można powiedzieć, że wszystko rozstrzygnęło się przez jedną bramkę, którą Real strzelił na Camp Nou w pierwszym El Clásico sezonu. Gdyby nie zdobył tego gola w 90. minucie, my bylibyśmy mistrzami. To jest fakt.

Dobrze znasz Dembele. Byłby tu dobrze przyjęty?

Oczywiście, jest mile widziany, tak jak wszyscy świetni piłkarze. Liczby mówią same za siebie, rozmawiamy o wspaniałym zawodniku.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (24)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze