Przygoda Seung-Ho Paika w Barcelonie dobiegła końca. Koreańczyk podpisał trzyletni kontrakt z Gironą.
Jak poinformował na Twitterze beniaminek Primera División, Paik nie trafi jednak teraz do pierwszego zespołu Girony, tylko przeniesie się do jej rezerw Peralady, występującej na co dzień w Segunda División B. 20-latek spotka się tam z Erikiem Montesem i José Aurelio Suárezem, którzy w letnim okienku transferowym również trafili do tego klubu z Barçy B.
Paik był jednym z piłkarzy, którzy ucierpieli w wyniku sankcji nałożonych na Barcelonę przez FIFA. Zahamowało to rozwój 20-latka, choć całkiem nieźle spisywał się on w trakcie przygotowań Barçy B do nowego sezonu. Mimo to przybycie do drużyny rezerw nie mających obywatelstwa kraju Unii Europejskiej Vitinho i Choco Lozano sprawiło, że dla Paika zabrakło miejsca w kadrze. Zwłaszcza że zarówno Brazylijczyk, jak i Honduranin mają być ważnymi elementami zespołu Gerarda Lópeza. Koreańczyk zdecydował się tym samym na zmianę otoczenia, szukając miejsca, gdzie będzie miał większe szanse na przebicie się do składu.
Komentarze (28)