Paik przenosi się do Girony

Dariusz Maruszczak

21 sierpnia 2017, 20:00

Mundo Deportivo

28 komentarzy

Przygoda Seung-Ho Paika w Barcelonie dobiegła końca. Koreańczyk podpisał trzyletni kontrakt z Gironą.

Jak poinformował na Twitterze beniaminek Primera División, Paik nie trafi jednak teraz do pierwszego zespołu Girony, tylko przeniesie się do jej rezerw Peralady, występującej na co dzień w Segunda División B. 20-latek spotka się tam z Erikiem Montesem i José Aurelio Suárezem, którzy w letnim okienku transferowym również trafili do tego klubu z Barçy B.

Paik był jednym z piłkarzy, którzy ucierpieli w wyniku sankcji nałożonych na Barcelonę przez FIFA. Zahamowało to rozwój 20-latka, choć całkiem nieźle spisywał się on w trakcie przygotowań Barçy B do nowego sezonu. Mimo to przybycie do drużyny rezerw nie mających obywatelstwa kraju Unii Europejskiej Vitinho i Choco Lozano sprawiło, że dla Paika zabrakło miejsca w kadrze. Zwłaszcza że zarówno Brazylijczyk, jak i Honduranin mają być ważnymi elementami zespołu Gerarda Lópeza. Koreańczyk zdecydował się tym samym na zmianę otoczenia, szukając miejsca, gdzie będzie miał większe szanse na przebicie się do składu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (28)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze