La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1361 Culés

konto usunięte

3

Nie ogarniam trochę ruchów Manchesteru City na rynku transferowych. Najpierw kupują kilka tygodni temu "nowego Neymara" Kaykyego (2003), teraz kupili "nowego Messiego" Sarmiento (2003), którzy grają dokładnie na tej samej pozycji i przed sezonem wygrali wyścig z United, czego wynikiem było kupno Filipa Stevanovicia (2002). Podobnie wygląda to na prawej obronie, gdzie dwa sezony temu sprowadzili Pedro Porro (1999), a na początku sezonu przeszedł tam Yan Couto (2002) i Issa Kabore (2001). Po co im aż tylu zawodników na jedną pozycje?

3

@Khajio Kurde zupełnie zapomniałem o tym Yan Couto!

1

@Khajio Jakbyś miał tyle hajsu to może też byś kupił co popadnie. A może któryś wypali :) No to jedyne wytłumaczenie. Chcą tam iść to idą

2

@Khajio To jest chyba troche na tej zasadzie, jak inwestorzy wkładają kase w startupy. Zainwestują w 10 młodych piłkarz, z czego ze 2-3 świetnie wypali i będą zadowoleni.

1

@Khajio to bardzo proste. Jakie są szansę, że wszyscy z nich wypalą? No niewielkie. Zresztą Barcelona w kontekście prawej obrony próbowała robić to samo. Był Morey w młodzieżowych zespołach, ściągnęli Wague a chwilę później Emersona. Morey zdecydował się odejść, Wague został zweryfikowany negatywnie a koniec końców jedynie Emerson ma szansę odnieść sukces w klubie.

Kayky i Sarmiento są na tyle młodzi, że nie ma problemu by ich kształtować w takim kierunku aby mogli grać razem. Zwłaszcza, że to nie są tak wielkie transfery jak Rodrygo i Vinicius.

Poza tym nikt nie powiedział, że kupują ich z myślą o pierwszym zespole. Równie dobrze mogą ich wypożyczyć kilka razy a za jakiś czas na nich zarobić niezłe pieniądze - w sam raz pod FFP. Całkiem dobra taktyka.

konto usunięte

0

@cat_r37 Mogę się mylić, ale Wague został ściągnięty z myślą o grze w Barcelonie B, gdy Morey wcześniej grał na szczeblu niżej i zerwał bodajże więzadła (wczoraj prawdopodobnie drugi raz), które wyeliminowały go z awansu wyżej. Do tego Palencia wtedy odszedł i nie było nikogo na prawą obronę, więc padło na transfer Wague i jest to jak najbardziej logiczne posunięcie.
Jakie są szanse? Pewnie dość duże, jak nie bardzo duże. To nie są losowe nazwiska tylko największe talenty na świecie, które oblegają pozycję na samym szczycie na listach skautów. To trochę jakby kilka lat temu sprowadzić do zespołu Mbappe i Felixa do rywalizacji o jedną pozycję. Któryś z nich może nie wypalić, ale wyłącznie przez słabą głowę (przy czym przygotowanie psychiczne jest najczęściej badane przed transferem) i złe zarządzanie nimi, nie przez brak umiejętności. Oczywiście można spróbować pozmieniać ich i spróbować wcisnąć ich gdzieś razem, ale to nie ze wszystkimi działa. Chociażby przywołany Vinicius kompletnie nie radzi sobie na prawej flance, mimo że jego zestaw umiejętności tam pasuje. U obu podobno prawa noga nie nadąża za lewą, zwłaszcza u Argentyńczyka, więc siłą rzeczy zostają mu do wyboru dwa miejsca w linii ataku. Taktyka wygląda na bardzo dobrą, ale może też im mocno zaszkodzić. Przy takim nastawieniu do zawodników, odejścia Sancho, Diaz, Matondo, Frimpong czy Gittens będą częściej odchodzić z ich akademii za darmo. Za kilka lat i zawodnicy mogą kręcić nosem na wizję wiecznych wypożyczeń, niż przejścia do takiego Ajaxu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?