La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1077 Culés

2

Badanie z marca.

Najwięcej chętnych do szczepienia jest w grupie powyżej 60. roku życia. Na drugim miejscu są Polacy mający 40-49 lat, a na trzecim – w wieku 50-59 lat. Najbardziej chcą się zaszczepić ludzie żyjący w miastach, które liczą ponad 500 tys. mieszkańców. Za nimi są ankietowani z miast liczących od 100 tys. do 200 tys. mieszkańców. Głównie są to osoby z wyższym lub ze średnim wykształceniem.

Wśród tych, którzy nie chcą się zaszczepić, przeważają Polacy w wieku 30-39 lat. Najwięcej niechętnych osób mieszka na wsiach, a także w miastach liczących od 200 tys. do 500 tys. ludności. Głównie są to osoby z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym.

źródło "puls medycyny".

"Elektorat" podobny do pewnej partii :D

0

@Homeopata8989 Te sondaże były mocno przeszacowane. Realnie chętnych będzie nie mniej niż 40% i nie więcej jak 50%, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem.

0

@Homeopata8989 Dlaczego ostatni fragment mnie zupełnie nie dziwi...

1

@Homeopata8989 Oficjalnie nie ma chyba czegoś takiego jak wykształcenie gimnazjalne. Jak idzie się np. do pośrednika zarejestrować jako bezrobotny to nie ma wyboru takiego wykształcenia. Jest podstawowe, a potem średnie.
Poza tym osoby z wykształceniem gimnazjalnym to jakiś niewielki procent w liczbie całego kraju, bo ten etap edukacji był obecny w latach 1999 - 2019.

7

@macio_944 U mnie na doktoracie na szczepienie zapisały się 4 osoby na 80 uprawnionych ;)

2

@tobiasson92 Pamiętam, że w styczniu rozmawialiśmy o dziennej liczbie szczepień. Mocno niedoszacowaliśmy temat. Ty pisałeś, że będzie maksymalnie 25000 dziennie, a ja pisałem o około 40000 :D

0

@Homeopata8989 Oboje zakładaliśmy, że Pfizer będzie jedynym dostępnym preparatem przez dłuższy czas, a liczba punktów nie przekroczy zakładanych 5000 ;)

0

@Homeopata8989 Jedno zero za dużo po prostu wpisaliście. Zwykły miss click na klawiaturze. :D

0

@tobiasson92 Myślę, że też niechęć ludzi była większa w styczniu niż teraz.

1

@Homeopata8989 Właśnie odwrotnie ;) Chętnych z pewnością było więcej w styczniu niż teraz. Nawet te przeszacowane sondaże pokazują wyraźny spadek zainteresowanych.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?