La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1707 Culés

konto usunięte

17

Jeden z liderów Konfederacji Wolność i Niepodległość, poseł na Sejm IX kadencji Janusz Korwin-Mikke wyjaśnił, że rasizm działa w obie strony.


konto usunięte

1

@Quavosk Oczywiście, że mogą - kto wyraził taki pogląd, że nie mogą - tak z ciekawości?

konto usunięte

12

@wyjasniecie dużo osób tak mówi, że rasizm działa tylko w jedną stronę.

3

@Quavosk Wyobraźcie sobie teraz taką sytuację, że taki Donald Trump dostaje pytanie od czarnoskórego dziennikarza i mówi "a nie, ty jesteś czarny, z tobą nie rozmawiam, następne pytanie od białego dziennikarza proszę". Byłby skandal na cały świat. Ale Donald Trump, czy jakikolwiek znany mi przywódca państwa/miasta tego nie zrobił. Rasizm uprawia natomiast osoba czarnoskóra, które to osoby o rasizmie płaczą najwięcej. No jestem bardzo zaskoczony. Nowe, nie znałem.

konto usunięte

0

@MesQueUnClub96 A konkretnie kto, jakieś źródło wypowiedzi osoby, której opinia coś znaczy? Bo nie biore pod uwagę jakiś tweetów 16 latków z 1 followem, bo wiadomo, że pstro w głowie.

PS Pytam z ciekawości po prostu, do czego odnosi się Korwin.

0

@Quavosk Oczywiście prawa strona kompletnie pomija istotne fakty:
- Sytuacja dotyczyła tylko wywiadów indywidualnych i tylko przez jeden dzień
- 19.05.2021 roku napisała list do prasy, w którym tłumaczyła swoją decyzję. Wyjaśniła, że chodzi tylko i wyłącznie o indywidualne wywiady przeprowadzane jednego dnia. W dalszej części prezentowała swój pogląd na całą sprawę:
https://www.chicagotribune.com/coronavirus/ct-coronavirus-chicago-lori-lightfoot-faith-leaders-20200515-4fhqwo3mt5dfvpm3xgronvdaxe-story.html

Za portalem Snopes:
Zgodnie z badaniami Pew Research Center różnorodność wśród zawodów związanych z prasą w USA, jest mniejsza, niż w wielu innych branżach. Aż 77% ludzi pracujących jako reporterzy, redaktorzy, fotografowie i kamerzyści z branży prasowej, radiowo-telewizyjnej i wydawnictw internetowych to osoby białe, nie latynoskiego pochodzenia. W ogólnej populacji pracowników w USA, ta sama grupa etniczna stanowi 65% ogółu zatrudnionych.

Jak pokazują badania, problem dotyczący słabej reprezentacji osób nie białych wśród dziennikarzy rzeczywiście występuje. Pytanie czy wykluczanie kogokolwiek z dziennikarskiego grona, nawet na jeden dzień jest działaniem produktywnym, a nie pogłębiającym podziały. Specyfika i dynamika amerykańskiego społeczeństwa jest znacząco inna niż w naszym kraju, dlatego powinniśmy szczególnie uważnie podawać tego typu informacje zza oceanu, aby nie pogłębiać chaosu informacyjnego dotyczącego sytuacji rasowej w USA.

konto usunięte

1

@wyjasniecie oj to obejrzyj filmiki z USA, tam wręcz wysmiewaja rasizm e drugą stronę. Oni twierdzą, że rasizm nie dotyczy białych i żółtych.

11

@macio_944 Aaa to spoko. Czyli pani uprawia rasizm, ale tylko jeśli chodzi o wywiady indywidualne. A jak powszechnie wiadomo, taki rasizm to już można. Problem nie występuje, można się rozejść...
Boże drogi, jak można tego wgl bronić?!

konto usunięte

1

@zwyklykibic93 Mogę dostać jakieś źródło?

0

@skakun95 Nigdzie nie napisałem, że spoko. Podałem tylko wiarygodne informacje o których się zupełnie zapomina, a są istotne w całej sprawie. Polecam zapoznać się z jej listem, ponieważ ciekawie tłumaczy jej światopogląd. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale daje dużo szersze pole widzenia na tą sprawę, a nie prymitywne i krzykliwe nagłówki typu: "czarni nie udzielają wywiadu białym!111oneoene"

konto usunięte

3

@macio_944 "Sytuacja dotyczyła tylko wywiadów indywidualnych i tylko przez jeden dzień"
-i co to niby zmienia skoro dalej jest to rasizm? Rozumiem ze jak będę mieć sklep to na jeden dzień mogę niektórych czarnych nie wpuszczać?

"Zgodnie z badaniami Pew Research Center różnorodność wśród zawodów związanych z prasą w USA, jest mniejsza, niż w wielu innych branżach. Aż 77% ludzi pracujących jako reporterzy, redaktorzy, fotografowie i kamerzyści z branży prasowej, radiowo-telewizyjnej i wydawnictw internetowych to osoby białe, nie latynoskiego pochodzenia. W ogólnej populacji pracowników w USA, ta sama grupa etniczna stanowi 65% ogółu zatrudnionych..."

- a wiesz że w USA żyje tylko 13% czarnych? to chyba logiczne jest że skoro 87% osób nie jest pochodzenia afrykańskiego to będzie ich statystycznie wiecej. Azjatów jest 4,5% i nikt nie płacze z tego powodu.

Komentarz usunięty

5

@wyjasniecie Ewidentnie rżniesz głupa. Według mocno postępowych środowisk lewicowych murzyni nie mogą być w takim stopniu rasistami co biali, a już szczególnie biali heteroseksualni mężczyźni, bo rzekomo nie posiadają takiej "instytucjonalnej" mocy, siły sprawczej jak oni. Według tej teorii rasizm = uprzedzenie plus moc sprawcza/instytucjonalna.
Tu masz np. cały artykuł na ten temat z LA Times.
https://www.latimes.com/opinion/op-ed/la-oe-goldberg-racism-left-right-20180814-story.html?_amp=true

Komentarz usunięty przez użytkownika

konto usunięte

0

@Stoiczkow Co znaczy, że rżne głupa? Pytałem o źródło. Z artykułu nadal mało dla mnie wynika. Możesz kogoś wymienić z imienia i nazwiska, kto głosi to o czym mówimy, bo póki co mówisz o jakiś onych "mocno postepowych środowiskach lewicowych".

W sensie nie odbieraj tego jako atak, ja próbuje ustalić do czego odnosi się Korwin, bo naprawdę nie wiem. Nie musisz też być agresywny.

PS Co to znaczy, że artykuł jest otagowany jako "opinion"? W sensie czy to ma jakiś wpływ na możliwy przekaz i dlatego tak go otagowali?

1

@wyjasniecie Artykuły tak się opisuje, to powszechna praktyka również w Polsce. Zwczyczajnie pokazuje, że jest to opinia konkretnego autora, redaktora. Nie rozumiem zdziwienia.
Wymienić z imienia i nazwiska? Wystarczy choć odrobinę interesować się polityką za wielką woda aby wiedzieć, że jest całe skrzydło wśród partii Demokratycznej, które głosi takie poglądy. Jedną z bardziej znanych twarzy jest choćby pani Alexandria Ocasio-Cortez.
A tutaj kolejny artykuł, który opisuje konkretne działania skierowane przeciw azjatom na wyższych uczelniach. Cześć postępowych Demokratów uważa, że azjaci też są uprzywilejowani, bo mają zbyt dobre wyniki i zbyt duży odsetek na dobrych kierunkach, dobrych uczelni. Przecież to właśnie jawny rasizm, kiedy chcemy przydzielać konkretne miejsca, konkretnym rasom, zabierając je konkretnym innym rasom.
Więcej nie będę się udzielał, bo nie mam czasu. Za zbyt opryskliwy ton pierwszej wypowiedzi przepraszam.
https://www.newsweek.com/senate-democrats-voted-permit-systemic-racism-higher-education-opinion-1586851?amp=1

konto usunięte

0

@wyjasniecie Wiele osób mówi, że rasizm działa w jedną stronę.

konto usunięte

1

@MesQueUnClub96 W rzeczy samej.

konto usunięte

0

@skakun95 W punkt.

konto usunięte

0

@macio_944 Nie masz racji.

konto usunięte

1

@zwyklykibic93 Również polecam takie rozwiązanie.

konto usunięte

0

@Explode Dokładnie.

konto usunięte

0

@Stoiczkow 100% racji.

konto usunięte

0

@Stoiczkow Ok. Rozumiem, to znaczy tak to jest rasizm, co linkujesz, tylko nie rozumiem jak to się ma do tego, że istnieje powszechny pogląd, że murzyni nie mogą być rasistami - w sensie chyba mówimy o odrobinę róznych rzeczach. Z Panią do której podałeś dane zrobie research i wtedy się odniosę. Dzięki.

konto usunięte

0

@Quavosk Za mało to konkretne.

EDIT Pytanie w eter (nieskierowane konkretnie do kogoś), czy jest tu ktoś, kto to czyta i uważa, że rasizm działa w jedną stronę i osoby czarnoskóre nie mogą być rasistami?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?