La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1114 Culés

4

Posłuchajcie i się nie napinajcie, Laporta ma jasny przekaz w tym co mówi, nie powiedział wprost, że należy pozbyć się trenera i wypalonych piłkarzy tylko zasugerował chęć przeprowadzenia rewolucji.
Ile razy w tym sezonie widać było brak ducha walki w tej drużynie? Zresztą to już powtarza się od pewnego sezonu, że piłkarze Barcelony grają na pół gwizdka. Czasem nawet remis ich zadowala, nie chcąc się zbytnio przemęczyć wolą truchtać, chodzić i stać zamiast pokazać się koledze do zagrania w trójkąciku. Atak pozycyjny w Barcelonie od czterech sezonów wygląda jak gra w dziadka. Tyle, że na treningu można robić to stojąc w miejscu, jednak na meczu powinno się takie zachowania surowo karać. Laporta musi rządzić twardą ręką, odsunąć od składu leni i zostawić na głodnych gry w tym wychowanków. Lubię Busquetsa, jestem fanem jego umiejętności pozycyjnych, co przez lata było punktem odniesienia w Barcy, ale często zdarzało mu się przejść obok meczu. Owszem do przodu coś fajnego zagrał, ale często odpuszczał krycie i nie biegał tyle ile powinien biegać pomocnik. W zależności od ustawienia Wijnaldum z de Jongiem przejmą jego obowiązki, a miejsce w składzie powinien otrzymać harujący Puig, który poza umiejętnościami technicznymi i wizją gry adekwatną do preferowanego stylu jakim ten klub powinien powrócić będzie wraz z nowym trenerem dojrzewał taktycznie i kształtował się pod tym względem. Jak wcześniej Pedri. Kolega Lenglet, który obrósł w piórka totalnie, o ile status legendy należy się Busiemu, Pique czy Leo to zachowanie Francuza jest mówiąc potocznie "frajerskie". Nie dość, że popełnia masę błędów w obronie, przede wszystkim w kryciu to daje się ogrywać na raz, a jego wyprowadzenie piłki jest dość zero jedynkowe, albo uda mu się wybić świece na połowę rywala, albo fatalnie skiksować i dać okazję do kontry rywalowi. Araújo Garcia powinni z marszu odebrać mu miejsce w składzie i tym samym zakończyć przygodę z Barceloną.
Alba potrafi grać w danym meczu jak profesor, żeby w następnym nie wnosić nic do gry i pozwalać rywalom dogrywać piłki w pole karne. Jose Gaya nie bez powodu jest podstawowym LO Hiszpanii. Valencia bez niego to mam wrażenie biłaby się o utrzymanie. Roberto wiadomo, Dest/Emerson będą do obsadzenia PO
Gigantycznym wzmocnieniem będzie powrót do gry Ansu, który miejmy nadzieję, będzie dawał tyle radości co przed kontuzją. Griezmann / Dembele jeden z nich powienien odejść, na wypadek przyjścia Depaya. Narazie nic nie wiadomo, jakim budżetem będzie dysponowała Blaugrana podczas letniego okienka transferowego. Osobiście uważam, że kupno de Ligta powinno być priorytetem, młody ma warunki i charakter na miarę szefa obrony. Jeśli Juve nie będzie chciało go oddać, to Laporta mógłby spróbować kupić klasowego pomocnika Kimmich / Aouar / Bernardo Silva
Ciężko cokolwiek przewidywać, bo równie dobrze może tych pieniędzy nie być. Ale zakładam, że przynajmniej połowa wystawionych na sprzedaż graczy znajdzie nowego pracodawcę.
Potrzeba świeżości, chęci do pracy i ludzi, którzy będą chcieli na boisku umierać. Za wartości, za klub, za Cruyffismo :) VeB! Laporta wierzymy w Ciebie Prezydencie

1

@Barca_Big_Moment
lepiej by tego nie ujął,
ze starej gwardii w wyjściowej 11 zostawiłbym tylko messi,
alba, pique i busi - jako rezerwi
s. roberto, lenglet - wg mnie powinni odejsc

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?