- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1494 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1494 Culés
1
W nocy Cruz Azul zremisował w rewanżu meczu finałowego 1:1 z Santosem Laguna i dzięki temu wygrali Ligę Meksykańska, poniewaz w dwumeczu wygrali 2:1.
Liga MX dzieli się na dwa półroczne sezony. Pierwszy, czyli Apertura (z hiszpańskiego „otwarcie”, „rozpoczęcie”) jest rozgrywany na jesieni, a wiosna Clausura (z hiszpańskiego „zamkniecie”).
Po zakończeniu Apertura jest faza play off w której udział biorą 4 najlepsze zespoły i 4 które awansują z baraży.
Również po zakończeniu Liga MX Clausura 4 najlepsze zespoły bezpośrednio awansują do Liguilli, czyli do fazy play off, a 4 kolejne awansują poprzez baraże.
Liga MX Clausura Liguillia jest już ostatecznym zakończeniem sezonu w Meksykanskiej ekstraklasie. Tak jak Liga MX Apertua Luguillia jest rozgrywana w systemie turniejowym, czyli mecze ćwierćfinałowe (1/4), półfinałowe (1/2) i dwa mecze finałowe.
Można powiedzieć, ze w Meksyku mistrzem kraju mogą zostać 2 kluby, albo jeden klub 2 razy. Oczywiście Clausura Liguillia jest ważniejsza, ponieważ to ona kończy sezon. Taki system obowiązuje w wielu krajach Ameryki środkowej i Południowej.
Trzeba przyznać, ze jest to dość ciekawy system, pasujący do państw z tamtych rejonów Ziemi. Ja dopiero teraz zainteresowałem się jak wyglądają tamtejsze ligi i powiem wam ze trochę zajęło ogarnięcie tego :D A sprawdzałem z ciekawosci, ponieważ zawsze podobał mi się klimat meczów właśnie w Meksyku, czy np. Argentynie.
Tutaj link do skrótu dzisiejszego rewanżu finałowego meczu:
Źródło: reaserch Wikipedii i Transfermarkt.
@Don-Corleone
1
@DaPidejpi
jak dla mnie całkowicie pokręcony system:) w Argentynie już chyba od tego odeszli zdaje się, bo jakiś czas temu pamiętam ze to było
zrozumiałbym już ligę a potem faze pucharowa np. najlepszych 8 zespołów:)
0
@lucca87 wiesz co kto lubi :D ja i tak wole taki system jak w większości europejskich rozgrywek, ale takie coś tez jest spoko