La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1472 Culés

2

Mimo ogólnej beki jaką wszyscy mają z Sidneya Polaka to mam wrażenie, że jest on pierwszą osobą wśród dziennikarzy, artystów, aktywistów, który przedstawił jakiś powód dlaczego rozszerzenie ustawy reprograficznej ma sens. Sprawił tym samym, że przestałem aż tak zero jedynkowo patrzeć na sprawę.
Mianowicie uważam, że gdyby osoby przepychające ten pomysł przestały mówić o rzeźbiarzach nic nie zarabiających, piosenkarzach muszących chodzić do pracy czy złych ludziach ściągających na dyskietki filmiki z youtube’a to wyszłoby im to lepsze, bo tak się tylko ośmieszają. Gdyby od początku mówili, że jest to opłata, która jednak ma sprawić, że zostanie dofinansowana kultura w Polsce w celu promocji tej dziedziny. Abyśmy zwiększali szanse konkurowania na tym polu z innymi krajami to byłoby to lepsze rozwiązanie. Osobiście i tak bym się z tym nie zgodził i był przeciwko, ponieważ uważam, że zabranie jednemu by dać drugiemu jest złe. Natomiast rozumiałbym jeśli ktoś myśli w tej kwestii inaczej. A tak, społeczność twórców wybrała brnięcie w absurdy rozbudzając tylko hype na śmianie z nich w internecie, gdyż wybrali drogę argumentacji, której nie da się w żaden sposób obronić.

2

@patry295 kiedy podał ten sens? bo chyba przegapiłem

2

@patry295 Nie popularna opinia, trochę masz racji, ale postulaty tego pomysłu są grubą przesadą poprostu

0

@Transu96 Dla mnie była to kwestia promocji kraju na świecie poprzez wzmacnianie kultury. Tworzenie dodatkowych szans artystą. Mnie ten argument nie przekonuje, ale rozumiem jeśli ktoś ma inne zdanie. Tu już wchodzi kwestia podejścia państwa do spraw takich jak finansowanie z budżetu

2

@NaFazieHitman Jak najbardziej. Ale taką samą przesada jest mnóstwo innych społecznych programów jak chociażby pierwsze z brzegu 500+. Tylko, że akurat Stano wziął na tapetę projekt ustawy reprograficznej. Uważam, że każdy projekt rozdawniczy można by tak samo wyśmiać i uzmysłowić ludziom absurdalność.

0

@patry295 dokładnie tak. Artyści sami się pogrążyli a nie które wypowiedzi były na poziomie nie pozwalającym dłużej uważać autorów za normalnych

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?