La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1673 Culés

0

-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni Skiba po przesłuchaniu lekarza-sygnalisty z Warszawskiego Szpitala Południowego. Medyk został wezwany po wywiadzie w kanale Zero, w którym zarzucił placówce, że narażano w niej pacjentów na utratę życia. Ze słów Skiby wynika, że lekarz nie chciał wypowiadać się bez pełnomocnika. [PolsatNews]


@Comentateiro @Roobo @michal26 @misterio @Bykunn @BillyButcher @July_6_BcN

11

@Kgorecki2500 w sumie śmieszne to jest, że system jest tak skonstruowany, iż służby mogą tobą kręcić na wszystkie strony jeśli sam nie wyrazisz sprzeciwu i nie zadbasz o obecność pełnomocnika

4

@Kgorecki2500 xD w telewizji u Stanowskiego nie potrzebował rzecznika. A jak już trzeba to samo powiedzieć i mogą być za kłamanie realne konsekwencje to jednak nie sorry jednak żartowałem poczekam na prawnika xD
Przy czym zaznaczę bo to trzeba zaznaczać ewidentnie - ja nikogo nie bronię ani nikogo nie atakuje. Po prostu mnie bawi takie postępowanie

11

@Bykunn No ale to chyba normalna rzecz xD to nie PRL

3

@Bykunn Ja już się wypowiedziałem akurat, że trochę mnie dziwi, że nie był najpierw na policji (bo to przesłuchanie chyba idzie z innych działań) ale akurat wywiad a przesłuchanie przez służby które podlegają pod ministrów partii z której jest oskarżony to jednak dwie inne rzeczy :P

2

@BorzyKrzys normalna jak się kręci. Jak się mówi prawdę to po co ci pełnomocnik? Żeby zweryfikował czy za dużo prawdy nie powiesz?
@MessiForeverTheBest ale nie kumam. Jak tobą kręcić? Jak mówisz prawdę to po prostu mówisz prawdę cały czas taką samą. Gdzie tu miejsce na kręcenie

15

@Bykunn No dziwne, że w takiej sprawie i to jeszcze przeciwko połowie KO gość nie chce rozmawiać bez pełnomocnika, gdzie Ci tylko czekają na jego potknięcie

4

@Bykunn chooopie, to może niech sobie odrazu założy stryczek na szyję :d

3

@Deathwing112 to już aż połowa KO jest w to zamieszana? Kurde szybko to rośnie. Ale dalej nie rozumiem, jeśli mówisz prawdę to po co ci pełnomocnik? Żeby w czym ci pomógł? Bo albo wy oglądacie za dużo filmów albo mi wytłumaczcie

0

@Bykunn Przecież ci po drugiej stronie nie słuchają biernie i tylko dodają czy skończyłeś. Ciągle jesteś pytany o różne aspekty swoich wypowiedzi i są ci sugerowane różne rzeczy (a to w wersji light, jak mają złe zamiary/podejrzenia to jest tylko gorzej)

3

@MessiForeverTheBest xD i dalej nie rozumiem co to zmienia jeśli mówisz prawdę? Prawda jest jedna, jak mówisz takie rzeczy i masz dowody to o co by cię nie zapytali wystarczy że odpowiesz zgodnie z prawdą.
Chyba że tak sobie słodko pierdzisz i nie masz żadnych dowodów na to co mówisz. No to wtedy fakt możesz się zacząć plątać i lepiej mieć prawnika

9

@Bykunn XDD no ja nie mam siły już tłumaczyć na czym polega rola pełnomocnika w systemie demokratycznym... poczytaj sobie.

1

@BorzyKrzys pilnowaniu żebyś nie poszedł siedzieć za składanie fałszywych zeznań głównie ;)

0

@Bykunn Szukaniem prawdy to się epistemologia zajmuje, a nie wymiar sprawiedliwości. Przechodząc do przykładu - jeśli ta osoba ma dowody, że pacjent mógł umrzeć z powodu niedopełnienia obowiązków to jest różnica czy powie że został zabity, czy że trafił na podejrzane dane w tej sprawie itp.

8

@Bykunn ja też najpierw nagłośniłbym w mediach, żeby sprawa była zbyt znana, by mogli mnie i innych uciszyć. Teraz każde słowo jest ważne i nie dziwię się, że chce odpowiadać przy adwokacie. Dziwię się natomiast, że są ludzie, którzy poszliby na przesłuchanie w najglosniejszej aferze ostatnichnlat bez adwokata.
Edit. Widzę resztę Twoich głupio-mądrych komentarzy i już wiem, że nie oczekuję odpowiedzi. Dziękuję I życzę byś nigdy nie musiał udowodnić w sądzie prawdy.

15

@Bykunn pełnomocnik jest po to, żeby partyjny funkcjonariusz z prokuratury nie wpisał ci do protokołu, że powiedziałeś coś, czego nie powiedziałeś. Zwłaszcza, gdy przed przesłuchaniem prokurator generalny, minister sprawiedliwości daje do zrozumienia, że będą cie na przesłuchaniu dociskać.

1

@ProMILs xD jak mówię za dużo filmów oglądacie. Ale ok wiem że ja nikogo nie przekonam

1

@Bykunn może Ty ogladasz za mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

@ProMILs no może może. Ale jako że dowodów brak to ja zostanę przy sceptycyzmie co do mafijności organów państwa

5

@Bykunn Mordo, komisje śledcze puszczali w tv i sam widziałeś co tam się odwalało. Myślisz, że prokurator nie zakręci chłopem tak, że przyzna się, że był tym drugim co ukradł księżyc? Możliwe, że największa afera od czasu łowców skór, a gość ma iść bez pełnomocnika? I to jeszcze zeznawać przed kolegami partyjnymi oskarżonego? To byłoby mega nieodpowiedzialne

0

@Bykunn Haha takie słowa po tym co wyczyniał PIS xDD gratuluję i życzę miłego dnia

0

@BorzyKrzys dowody do mnie przemówią

0

@Kozinho. Dla mnie mega nieodpowiedzialne jest klepanie jęzorem przed mediami a przed prokuratorem zasłanianie się pełnomocnikiem. Jak już jesteś taki kozak to bądź kozak. I podkreślę jeszcze raz, jesli to wszystko się okaże prawdą to chwała gościowi za chęć zmian. Ale ja bym oczekiwał że jak trafiasz na jakiś gruby temat to już wszędzie potem w tej sprawie chodzisz z dyktafonem albo kamerą żeby mieć podkładkę i dowody.

7

@Bykunn ostatni raz jak prokuratorzy KO kogoś przesłuchiwali bez pełnomocnika, to świadek kopnęła w kalendarz xD może dlatego.

0

@ProMILs A co powstrzymuje prokuraturę przed wpisaniem do protokołu, że powiedziałeś coś, czego nie powiedziałeś, zanim pojawi się pełnomocnik?

2

@Bykunn Ale naiwniak z Ciebie. Na przesłuchaniu wystarczy jedno źle sformułowane zdanie i masz stres i robotę na lata. Jasne jest też, że jest pewna gradacja tego co możesz powiedzieć kumplowi przy piwie, dziennikarzowi na wywiadzie a funkcjonariuszowi na oficjalnym przesłuchaniu

3

@Bykunn Prawo jest bardzo skomplikowane i nieznane przeciętnej osobie, a w zeznaniach liczą się nawet zwroty jakich użyłeś. W aferze gdzie przeciwko lekarzowi jest pół państwa, wypowiadanie się bez pełnomocnika (adwokata/radcy prawnego) byłoby bardzo ryzykowne. To nie działa zero-jedynkowo, czyli powiedział co wiedział i poszedł.
Twój oprawca prokurator/śledczy ma narzędzia i kompetencje, żeby wsadzić cię na minę, a ty nie masz przed tym żadnej ochrony, jeśli jesteś sam.
Psy sądowe są wściekłe i zajadłe - jakby stał nad tobą oficer SS, nie chciałbyś być tam zdany na siebie.

2

@Bykunn Prokuratura Żurka który kryje dooopy ludziom Tuska (i często robi to po bandzie) będzie przesłuchiwać gościa który może zatopić jego mocodawców ale po co prawnik .... XD. Jesli mówi prawde to da rade. ha ha ha. Chciałbyś aby go uwalili co? Nieskazitelny obraz twojej partii dalej byłby w twoich oczach nieskazitelny ;). Na szczęście gościu ma łeb na karku z tego co widać i sie nie wychyla bez papugi.

2

@Bykunn ja trzymam twoja strone i też jestem bardzo sceptyczny. Teraz kolejny oszolom... pewnie pisior prezes naczelnej izby lekarskiej potwierdza, że duża czesc z tego coś mówił dr. Emil byla potwierdzana juz wcześniej przez innych lekarzy... twierdzi też, że teraz przychodzą do niego lekarze z południowego twierdząc, ze wcześniej bali się mówić zdając sobie sprawę z układu panującego w palcówce, bojąc się że wylecą z wiczym biletem z roboty...ale to oszołomy, my mamy Romana Giertycha, osobe nieskazitelną, osobę wiarygodną... I póki on mówi, że wszystkiemu winny PiS, to wszystkiemu winny PiS... komu mamy wierzyć jak nie Romanowi.

0

@BorzyKrzys No nie wiesz jak czytam komentarze.

0

@YeastMoss A byłeś na przesłuchaniu?

0

@sokot ja mam serdecznie w nosie czy go uwalą czy nie. Jedno plemię i tak wie swoje a drugie wie swoje. Ja bym chciał żeby, jeśli dopuszczono się przestępstw, winni ponieśli odpowiedzialność. Tylko tyle. Burza medialna wokół tej sprawy lata mi koło Wacława.
@RosjaninBut ja się zgadzam! Ale to samo prawo jest skomplikowane i działa jak udzielasz wywiadu do mediów. Bo co prawda to odpowiedzialność z innych artykułów ale możesz odpowiedzieć za pomówienie. Więc kierując się tą logiką to do Stanowskiego też lepiej było bez prawnika nie przychodzić

0

@Bykunn Ja jako ofiara nie potrzebowałem pełnomocnika na przesłuchaniu i mimo błędów jakie popełniłem podczas trwania przesłuchania to jednak wszystko zgadzało się zgodnie z prawdą co potwierdziły kamery.

2

@Bykunn Z jednej strony tak to oczywiście wygląda, ale z drugiej widząc nastawienie prokuratury i upolitycznienie tej sprawy, to wcale się nie dziwię ,że jednak nie chce składać zeznań bez pełnomocnika. Jednak wypowiadając się publicznie w ten sposób trudno przyjąć, że to było wyssane z palca. Zobaczymy jak to się potoczy.

1

@maroon jak mówię oby winni zostali uczciwie osądzeni. Może to naiwne ale na to mam nadzieję

0

@Bykunn
"Art. 240. [Karalne niezawiadomienie o przestępstwie]
§ 1. Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118, art. 118a, art. 120-124, art. 127, art. 128, art. 130, art. 134, art. 140, art. 148, art. 148a, art. 156, art. 163, art. 166, art. 189, art. 197 § 3-5, art. 198, art. 200, art. 252 lub przestępstwa o charakterze terrorystycznym, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

Doktor Jędrzejewski poinformował nas, że najprawdopodobniej w szpitalu Południowym umierali ludzie, jeśli komuś postawią zarzut z art. 148 a on miał o tym wiedzę, to ta naprawdę sam może mieć problemy, więc wybacz, ale zeznawanie bez pełnomocnika jest idiotyczne. Do tego lekarz na wstępie poprosił o przełożenie terminu przesłuchania, on nie miał nawet 24h na znalezienie pełnomocnika... a ty insynuujesz że każdy kto bierze pełnomocnika ma coś za uszami, bo prawda się obroni xD czy ty jesteś poważny?

"- Świadek zakomunikował, że nie chce zeznawać bez udziału pełnomocnika. Poinformował, iż nie udało mu się do chwili obecnej ustanowić pełnomocnika. Złożył krótkie oświadczenie w zakresie niemożności zeznawania w dniu dzisiejszym i wnosił o odroczenie terminu przesłuchania - powiedział prok. Skiba."
Dodam że przesłuchanie miał dzisiaj o 12, a program wyemitowano kilkanaście godzin wcześniej.

Idźmy dalej:
"- Świadek przedłożył do protokołu notatkę zawierającą nazwiska osób pokrzywdzonych. Chodzi o dwie osoby wraz z numerami PESEL tych osób. I stwierdził, iż jego wiedza dotyczy tych dwóch osób, które zostały wskazane na przedłożonej do protokołu kartce — zaznaczył rzecznik prokuratury." - czyli jednak nie milczał... a raczej milczał, ale jednak napisał notatkę. Czy jakby kłamał to na piśmie się nie liczy? Czy jak?

Do tego okazało się, że w notatce jeden numer PESEL to rzeczywiście należał do zmarłego z toalety, tylko, że prokuratura bada tę sprawę. Ale drugi pesel jest nowym dowodem. Jak na konfabulanta to grubo... gdyby kłamał to pewnie powiedziałby, że danych pacjenta nie zna i nie ma jak sprawdzić...

3

@Bykunn Skoro nie odróżniasz wywiadu od przesłuchania,to na uj się udzielasz??

0

@Recha_0684 skoro nie rozumiesz że za kłamanie w wywiadzie też można ponieść konsekwencje prawne to na uj się udzielasz?
@ferdas_rawa sugerujesz że on o tej sprawie wie od mniej niż 24h? Czy sugerujesz że jest debilem i po zwolnieniu go ze szpitala w takich okolicznościach nie poszedł od razu do prawnika?

Ja nie wiem chłop jest jakiś dziwny. Decyduje się taką sprawę wyciągnąć do mediów i nie jest przygotowany na to że będzie musiał zeznawać?

Czy Ty jakbyś trafił na taką aferę pierwsze co to pobiegł byś do Stana czy do jakiegoś znajomego prawnika spytać co robić?

3

@Bykunn o mój boże xD mieć prawnika a mieć pełnomocnika, który ma czas tego i tego dnia o tej i o tej to są DWIE RÓŻNE SPRAWY. Rozumiesz, że prawnicy mają sprawy w sądzie, oni nie siedzą i nie czekają, aż ich klient zadzwoni. Nie można się zwolnić ze sprawy od tak, sorry sądzie mam ważniejszy temat, nara. Jędrzejewski ma prawnika i prawnik mu powiedział idź i nic nie mów. Mam jakieś tam sądowe przygody, standard. Zero sensacji.

"Czy Ty jakbyś trafił na taką aferę pierwsze co to pobiegł byś do Stana czy do jakiegoś znajomego prawnika spytać co robić? " - to jeszcze raz, on ma prawnika, idę o zakład, zrobił pewne rzeczy, których normalny człowiek by nie zrobił - np: nie wziął telefonu, który miał u Stana, więc prokurator mu go nie zatrzymał. Na bank instrukcja od prawnika.
Poza tym napisze jeszcze raz, poszedł i zostawił konkretne dane. Pisemnie.

Pełnomocnik przy przesłuchaniu pełni bardzo ważna funkcję, on na końcu może przeczytać protokół - pisany często skrótowo językiem prawniczym i powiedzieć klientowi, tak, napisali dokładnie co powiedziałeś. Jest jeszcze masa powodów dla których dobrze że wczoraj nie zeznawał bez pełnomocnika. I nijak to nie świadczy o jego braku prawdomówności. To Ty ją zarzucasz i opierasz swoje zarzuty na... no właśnie na czym? Śmiejesz się z innych, że wiedzę mają z filmów.. a Ty z czego ją czerpiesz?

I jeszcze jedno! Normalną taktyka teraz będzie, że dostanie zaraz pozew za szkalowanie, zaraz będą mu wyciągać choćby te dyżury... tak się robi w sądzie. Męczysz, liczysz że ktoś się złamie. Fachowo mówią na to SLAPP - Strategic Lawsuit Against Public Participation, kto wie, może równiez ktoś wykorzystać jego zeznania.

0

@Bykunn Ale gościu,nie należy do mnie ocena czy on kłamie czy nie.Trzeba to zbadać.Ale trzeba to zbadać rzetelnie,a nie na twój sposób.Chłop stawia na jedną kartę i skoro w wywiadzie twierdził, że wie co mówi i resztę powie prokuratorowi to ok.Tyle, że Ty nie rozumiesz jednej rzeczy.W wywiadzie może nakłamać i nagadać co chce.Nawrzucać i pomawiać kogo chce.Może mieć ewentualnie proces o pomówienie,znieslawinie.Przed prokuratorem jest inaczej.Tym bardziej, że sprawa zrobiła się polityczna.Skoro Ty nie odróżniasz przesłuchania przez prokuraturę w trybie pilnym bez pełnomocnika,a wywiadu,to szkoda mi Ciebie.

Takie rzeczy rozumieją dzieci z 5 klasy.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?