- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1563 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
48 odpowiedzi
Marcelinho99
2
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
ferdas_rawa
3
@Bykunn "Art. 240. [Karalne niezawiadomienie o przestępstwie]§ 1. Kto, mając wiarygodną... » Czytaj dalej
73 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1563 Culés
3
Dzisiejszego dnia 1792 miał miejsce "chwalebny szturm na Bastylie" dokonany przez lud paryski. Bastylię broniła grupka Szwajcarów i inwalidów wojennych pod wodzą de Launaya. Ten, mimo, że mógł otworzyć ogień lub długo się bronić zdecydował się podjąć rokowania i tonować nastroje, w zamian odcięto mu głowę, zabito trzech oficerów, dwóch inwalidów a trzeciemu odcięto rękę i to tylko po to by okazało się, że w Bastylii nie ma uciśnionych więźniów politycznych a czterech fałszerzy, hrabia sądzony o kazirodztwo i dwóch obłąkańców..... Pod gilotyną ścięto ponad 40 tys. ludzi, często niewinnych bo wystarczyło oskarżyć nielubianego sąsiada o tendencje kontrrewolucyjne aby trafił pod szafot. O rewolucji nawet myśleć nie wolno było źle. W tym czasie w południowej Francji, w Wandei wybuchło chłopskie powstanie antyrewolucyjne, chłopi za hasło obrali sobie słowa "Bóg i Król" ale mimo początkowych sukcesów nie byli w stanie wygrać z zawodową armią. I tu zaczyna się rzeź. W odwecie w Wandei zabito aż 300-600 tys. rodaków, zdzierano do naga mężczyzn i kobiety a następnie topiono lub kłuto bagnetami dzieci.. To właśnie ta rewolucja była inspiracją dla komunistów i Lenina, który powiadał: "Musimy eksterminować Kozaków. To nasza Wandea". Mimo tego Francja dziś znów hucznie obchodzić będzie tą rzeź ku radości lewicy.
0
@Wilczeq 300tyś - 600tyś? To w ogóle ciężko pojąć jak można dopuścić się takiej zbrodni.
2
@Kgorecki2500 Jeszcze na swoich rodakach tylko dlatego, że mieli inne poglądy, inne zdanie o rewolucji... A liczba ofiar najczęściej waha się 300 tys., 600 to przyjęty maks